Шевченківська премія

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

22.02.2024
фільм «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбору лавреатів премії. Про це він повідомив у програмі «Культура на часі».

Раніше на сайті Національної спілки кінематографістів оприлюднили заяву про те, що команда фільму «Тарас. Повернення» розгорнула «потужну пропагандистську кампанію з метою дискредитації кінострічки “Памфір” і її режисера».

 

Євген Нищук повідомив, що просив написати цей лист після першого туру премії, коли «почався агресивний хейт, навіть з погрозами членам комітету і конкурентам, які продовжили боротьбу».

 

 

Голова комітету наголосив, що всі рішення той ухвалює таємним голосуванням, а члени комітету не повинні розповідати про свої рішення: «Я завжди наголошую, що комітет не визначає — хто кращий, хто гірший. Він визначає лавреатів, а там дуже багато складових, об’єктивних і суб’єктивних».

 

Через ситуацію, що склалася, Шевченківський комітет не обрав переможця у категорії «Кіномистецтво». Фіналістами у номінації стали фільм «ЮКІ» й «Памфір». Команда стрічки «Тарас. Повернення» обурилася, а фейсбук-сторінка фільму поширювала негативні коментарі про «Памфір».

 

Як повідомлялось, робота над романтичним істерном про Тараса Шевченка «Тарас. Повернення» завершилася 2018 року.  На екрани фільм вийшов у 2020.

 

Чільне зображення: Укрінформ