Директор

Головою Українського культурного фонду став Михайло Захаревич

02.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головою Українського культурного фонду призначили директора-художнього керівника Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Михайла Захаревича. Про це повідомляється на офіційному сайті Культурного фонду.

Захаревича призначили наказом Міністерства культури та інформаційної політики України № 40 від 28 січня, а також відповідно до закону «Про Український культурний фонд» та рішення Наглядової ради Українського культурного фонду від 27 січня.

 

Михайло Захаревич закінчив акторський факультет Харківського інституту мистецтв ім. І. Котляревського. Розпочав кар’єру як актор у Запорізькому обласному музично-драматичному театрі, згодом ставши його директором.

 

У 1996–1999 роках був заступником міністра культури України.

 

З 1992 року перебував на посаді генерального директора Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, а з 2018-го отримав посаду директора-художнього керівника театру. Викладає у Київському національному університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка–Карого.

 

Як відомо, нещодавно Український культурний фонд оголосив новий склад наглядової ради. До неї увійшло вісім членів за квотами президента, Мінкульту та у наслідок рейтингового голосування. Дев’ятим членом став Михайло Захаревич за посадою.

 

Згідно з законом України «Про Український культурний фонд», Наглядова рада фонду забезпечуватиме контроль за діяльністю фонду, формуватиметься з двох осіб, яких визначає президент України, двох осіб, визначених міністерством культури України, двох представників від закладів культури, двох представників від громадських об’єднань та голови фонду за посадою.

 

Голова фонду призначатиметься на посаду міністерством культури України з-поміж кандидатур (не більше трьох), визначених Наглядовою радою фонду.

 

Нагадаємо, що попередньою керівницею УКФ була Марина Порошенко, яка склала свої повноваження ще 16-го грудня 2019-го року.