Нон-фікшн

100₴

Тиліщак Володимир. ГОТИ НАД ГНІЗНОЮ

Тиліщак Володимир. ГОТИ НАД ГНІЗНОЮ. Таємниці давнього некрополя. / Тиліщак Володимир – К.: Смолоскип, 2018. – 144 с. – ISBN 978-617-7173-91-4

Давні племена готів, що зруйнували Римську імперію, певний час мешкали на українських просторах. Вони разом з іншими етносами залишили по собі археологічну черняхівську культуру, а також багато таємниць і загадок. Сучасні археологи, розкопуючи давні пам’ятки, намагаються їх розгадати. Звідки готи примандрували і коли та чому покинули ці благословенні землі? Хто навчив їх виготовляти високоякісний гончарний посуд? Чому вони руйнували могили своїх родичів? Зрештою, як вони виглядали і скільки їх було? А також: чи міг римський центуріон стати готським вождем і коли на Поділлі з’явилися перші християни? Про ці та інші загадки, що розкрилися археологам у ході досліджень давнього некрополя на берегах річки Гнізни на Поділлі, і йдеться у книзі.
Для широкого кола читачів, передусім тих, хто цікавиться минулим України.
Ця археологічна історія почалася спекотного літнього дня, 24 липня 1973 р. Краєзнавець Роман Закоршмяний, директор початкової школи із невеликого села Чернелів-Руський Тернопільського району, завітав до завідувача відділу давньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ігоря Ґерети з новиною про археологічні знахідки в рідному селі. За словами краєзнавця, кілька днів перед тим, під час копання ями для підвалу одного з будинків на новій вулиці села, «бульдозером вигорнено стародавні посудини». Того ж дня 35-річний археолог вибирається до Чернелева-Руського. Він уважно обстежив викопану яму, ретельно оглянув знахідки. Довкола гостя почали збиратися селяни та в розмові згадувати, що неподалік попередніми роками не один раз викопували давні речі чи людські кістки. Так було відкрито нову археологічну пам’ятку, що в науку увійшла під назвою Чернелево-Руський могильник. Він розташований на північній околиці сучасного села, на пагорбі з промовистою назвою «Могилки».

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект