Копірайтинг

Як ефективно писати та редагувати тексти — лекції Марафону Креативної Практики

19.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 4 квітня щотижня триває Марафон Креативної Практики. Це ініціатива команди CASES, соціальної мережі та EdTech-платформи для креативних індустрій, в межах якої фахівці креативних індустрій читають безплатні лекції на підтримку Збройних сил України за участі фонду «Повернись живим». 

Задачі Марафону — з одного боку, підтримати людей, заохотити їх і далі працювати та не зупиняти свій розвиток попри війну, а з іншого — допомогти ЗСУ, волонтерам та всім, хто наближає перемогу України.

Команда Марафону зібрала для Читомо добірку лекцій, присвячених копірайтингу та редагуванню. Вони стануть в пригоді усім, хто працює з текстами та прагне вдосконалити свої навички письма. 

Правила нормального тексту 

Стаська Падалка, копірайтерка, авторка та співзасновниця кадрового дому для копірайтерів «Копірська», присвятила свою лекцію правилам ефективних текстів. Лекторка розповіла, яких мовних зворотів варто уникати під час письма, як писати тексти, що продають та з яких етапів має складатися процес редагування.

 

Дати раду тексту: редагування та саморедагування

Редагування текстів також стало темою лекції Анни Яблучної, PhD з соцкомунікацій та шеф-редакторки українськомовної версії Ukraїner. Окрім порад щодо ефективного редагування, фахівчиня приділила увагу темі побудови екологічних відносин між письменником та редактором.

 

Копірайтинг українською 

Вікторія Чернова, директорка з розвитку Newsfront PR Agency, поділилась простими правилами милозвучності для влучних текстів українською мовою.

 

Як писати тексти. Про себе й про Державу 

Юлія Дідик, авторка текстів в Міністерстві цифрової трансформації України, поділилася у своїй лекції порадами з ефективного копірайтингу та розповіла про особливості написання текстів для держави. Окрім цього, фахівчиня приділила увагу правилам здорового тексту та розповіла, як правильно перевіряти та редагувати текстові напрацювання.

 

Як написати текст, що хочеться читати

Станіслава Чорноус, менеджерка з комунікацій в Dudka Agency, розповіла у своїй лекції, чому важливо «обирати сторону» та добре розбиратися в тому, про що пишете; як побудувати розповідь та підібрати слова; хто чи що таке «перший читач» і чому важливо вносити правки? А також поділиться особистими порадами, як все ж таки писати тексти, які хочеться читати.

 

 

Дивіться більше лекцій на YouTube-каналі Креативної Практики та на MEGOGO. І підтримуйте фонд «Повернись живим».