* ESC - закрити вікно пошуку
Богдан
Як пояснити дитині, звідки беруться діти?
21.07.2019Ґренемаєра Дітріх. Велика книга про здоров’я для усієї родини / Д. Ґренемаєр ; пер. з нім. Р. Матієва. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с.
Звідки ми взялися? З чого ми зроблені? У якийсь момент відповіді на ці питання хоче знати кожна дитина. І коли батьки не можуть вигадати нічого кращого, ніж історія про лелеку чи капусту, на допомогу приходить література. Наприклад, така, як книжка відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра «Велика книга про здоров’я для усієї родини», що подає у розповідній формі цікаву інформацію про будову і функціювання людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, а також про те, як народжуються та розвиваються діти. Саме про останнє ми й прочитаємо у сьогоднішньому уривку.
Ервін та Розі — не просто братик і сестричка, а двійнята! Здебільшого це дуже класно, бо їм завжди є з ким гратися або ж досліджувати навколишній світ. Часом Ервін «дістає» Розі запитаннями, іноді Розі не дає спокою Ервіну. Це вже як коли. А часом вони разом дошкуляють Доку своїми «чому?» та «як?».
От сьогодні Ервіну доконче треба знати, як вони з’явилися на світ.
— А ти знаєш, як? — питає він у сестрички.
— Гмм, не дуже собі уявляю. А ходімо до нашого Дока. Він точно знає, — пропонує Розі.
— Радий вас обох бачити, — вітається з братиком та сестричкою Док. — Маєте такий вигляд, ніби знову хочете запитати про щось
вельми важливе. Еге ж?
— Звісно! — дружно підтвердили його припущення Ервін та Розі. — Хочемо знати, як ми з’явилися на світ.
— Не можемо пригадати, як це трапилося… Розкажи, будь ласка, — попросив Ервін.
— Перш ніж народитися, ви дев’ять місяців росли в надійному місці — у животику вашої матусі. Спочатку кожне з вас було зовсім малесеньким, розміром з добру горошину, а через три місяці — вже завбільшки з гусеницю. У чотири місяці ви добряче штовхали матусю в живіт. Під кінець кожне з вас було вже добрих півметра завдовжки і воліло чимшвидше вийти з живота.
За допомогою спеціального телевізора, апарата УЗД, лікар перевіряє, як дитинка росте в животі, чи правильно розвивається. Батьки теж можуть спостерігати за дитинкою, бачити, як б’ється її серденько, і завчасно дізнатися, скільки дітей в животі у мами: одне чи декілька.
Протягом вагітності дитина росте і дуже змінюється. У неї формуються органи та частини тіла.
— Я тішуся, що я дівчинка, — гордо заявила Розі. — Дівчатка потім можуть мати діток.
— А я вважаю, що дуже класно бути хлопчиком, — і собі зрадів Ервін. — Десь через 10 років у мене виросте чудова пишна борода.
Подивися на Ервіна та Розі. Які між ними є відмінності?
Найважливіша відмінність між дівчатками та хлопчиками полягає в тому, що у хлопчиків є пеніс, яким вони пісяють, а пізніше зможуть зачати дитинку. У дівчаток між ногами є невеликий жолобок, де розміщені маленький отвір для сечовипускання і піхва, через яку потім народжуватимуться діти.
Зовні люди відрізняються одне від одного за зростом, статурою та кольором шкіри. Колір шкіри залежить від кількості у ній барвника, так званого пігменту. Загалом шкіра складається з трьох шарів. Саме верхній шар — епідерміс — продукує пігмент. Коли ти довго перебуваєш на сонці, виробляється більше пігменту, і шкіра набуває коричневого кольору. Коричневий пігмент шкіри, який захищає її від сонячних опіків, має назву меланін.
За будовою тіла всі люди однакові. Проте, попри схожість, кожна людина — унікальна за характером та поведінкою. Якщо ти захворієш, тобі потрібні не тільки ліки, а й любов і турбота. Тоді твоє тіло вивільняє стільки енергії, що досить часто саме себе зцілює.
Читайте також: Круті ботани: 5 дитячих книжок про героїв-розумників
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості