Український інститут книги

Інститут книги та УКФ хочуть позбавити фінансування через коронавірус

25.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство фінансів планує позбавити фінансування Український інститут книги та Український культурний фонд. Про це йдеться в заяві Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, розміщеній на Facebook-сторінці заступниці голови комітету Євгенії Кравчук.

 

Згідно із заявою, сьогодні Міністерство фінансів внесе зміни у державний бюджет, урізавши фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорт і залишивши лише видатки на утримання (зарплатню).

 

Відповідно до заяви, фінансування хочуть позбавити: Інститут книги – 150 млн грн, Український культурний фонд – 500 млн грн, а також Держкіно – 750 млн грн та туризм – 240 млн грн.

 

Крім того, хочуть урізати витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи із захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики – на суму понад 500 млн. грн. Чи уріжуть фінансування спорту, поки що невідомо.

 

«Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць. Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільного комітету та з залученням представників міністерства», – йдеться в заяві.

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликає Мінфін утриматися від прийняття рішень до проведення консультацій.

 

«Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави», – наголошують в комітеті.

 

Читайте також про план роботи Інституту книги на 2020 рік.