Календар подій

Андрухович і «Карбідо» вирушають у всеукраїнський тур із альбомом «Літографії»

Всеукраїнський тур Юрія Андруховича та гурту «Карбідо» на підтримку нового альбому «Літографій» відбудеться з 9 по 22 вересня 2018 року за маршрутом:

9.09 – Чернівці – MERIDIAN CZERNOWITZ – Центральний палац культури, пл. Театральна, 5.
Початок о 21:30

11.09 – Одеса – Зелений театр, вул. Маразліївська, 34. Початок о 20:00 (18:30 — Розмова про новий роман «Коханці Юстиції» )

13. 09 – Кропивницький – Клуб «Провокатор», вул. Соборна, 1А. Початок о 19:00

15. 09 – Харків – ART AREA ДК, вул. Чернишевська, 13. Початок о 19:00

17. 09 – Київ – Будинок звукозапису (БЗЗ) Українського радіо, вул. Л. Первомайського 5а. Початок о 20:00

18. 09 – Хмельницький – Міський будинок культури, вул. Проскурівська, 43. Початок о 18:30.

19. 09 – Тернопіль – Обласна філармонія, вул Кн. Острозького, 11. Початок о 19:00

20. 09 – Івано-Франківськ – Промприлад, вул. Академіка Сахарова, 23. Початок о 19:00

22. 09 – Львів – Ніч поезії та музики non-stop (Fest Republic, вул. Старознесенська 24-26). Початок о 22:00

Літографії – гравюри на камені.
А також назва п’ятого альбому Юрія Андруховича з музикантами польського гурту Karbido. Попередні альбоми – «Самогон» (2006, 2008), «Цинамон» (2009), «Абсент» (2012) і «Atlas Estremo» (2015) – означили шлях, на якому поетичні візії входять у неперервний діалог, а іноді й у безкомпромісну конфронтацію з музичними. Так виникає цілком особливий Третій Світ – простір, де поезію від музики вже не відокремити.
Проект «Літографії» цілком присвячений старому Станіславу (чи навіть і Станиславову) з його історіями й леґендами. Текстовою основою став однойменний цикл із семи віршів Юрія Андруховича, що вперше побачив світ у другій половині 1980-х і через три десятиліття
раптово зазвучав оновленими сенсами.
  • Юрій Андрухович – голос, тексти
  • Томаш Сікора – саксофони, електроніка
  • Марек Отвіновський – бас, голос
  • Ігор Гнидин – ударні
Серед перших на появу «Літографій» з ентузіазмом відгукнувся Мацєй Левенштейн, музичний критик, людина, що переслухала десятки тисяч альбомів, відомий передусім як автор лексикону «Polish Jazz Recordings and Beyond» (за сумісництвом фізик-ядерник):
„Цей дивовижний альбом інспірований циклом віршів Юрія «Літографії старого Станіслава». Поет інтерпретує в ньому сім віршів українською в неймовірному супроводі Karbido. Павла Чепулковського на ударних замінив Ігор Гнидин, який грає динамічніше, хоч і загалом можна стверджувати, що з музичного боку цей альбом звучить динамічніше. Я цілком вражений грою Томека Сікори на обидвох саксофонах – альті й баритоні. Усе разом звучить, ніби сучасна польсько-українська версія «The Pop Group» з Ґаретом Саґером у поєднанні з фразуванням а ля Кен Вандермарк. Мої улюблені композиції – вступна «Серафіні»
з її баритон-саксом, а також магістральний «Котячий концерт», який поєднав баритон із альтом. Альбом як завжди чудово виданий і доповнений репродукціями семи літографій плюс конгеніальні польські переклади Юрієвих віршів уbвиконанні Марека Отвіновського – на звороті кожної репродукції. Як на мене – шедевр сучасного авант-проґ-року в поєднанні зі співаною поезією.”
Профінансовано з коштів MKiDN в рамках Багаторічної програми NIEPODLEGŁA на 2017-2021 рр., в рамках дотаційної програми Інституту Адама Міцкевича «Культурні платформи».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект