Календар подій

20/06

«Камінь, ножиці, папір»: стартує артпроєкт Наташі Шульте за участю Сергія Жадана

Київ

11:00 вул. Січових стрільців, 23А, 4-й поверх

«Камінь, ножиці, папір»: стартує артпроєкт Наташі Шульте за участю Сергія Жадана

З 15 травня Port.agency та Kooperativ презентують новий проєкт, створений у рамках спільної річної артпрограми. Експозиція «Камінь, ножиці, папір» досліджує трансгресивний досвід й людські відчуття, що виникають на зіткненні задоволення й болю.

Артпрограма Kooperativ — новий крок у створенні сучасного креативного середовища та переосмисленні робочого простору. У 2021 році публічну артпрограму трансформували у серію камерних подій для ком’юніті резидентів Kooperativ.

 

Наступним заходом художньої програми стане артпроєкт «Камінь, ножиці, папір» художниці Наташі Шульте, створений за участю письменника Сергія Жадана. Експозиція поєднує у собі живопис та поезію, що інтегровані у простір та пропонують резидентам й відвідувачам інтерактивний досвід: вони мають самостійно віднайти всі елементи експозиції, що розташовані як в очевидних, так і у прихованих місцях. Таким чином, мистецтво стає невіддільною частиною робочого процесу та формує творчу атмосферу простору.

 

У цій серії робіт Наташа Шульте досліджує трансгресивний досвід, що виникає на перетині протилежних відчуттів. Роботи, виконані олією, зображають обличчя людей у межових станах: моментах, коли біль перетворюється на задоволення, або навпаки — задоволення стає настільки інтенсивним, що його важко відрізнити від болю. Спокійні пастельні кольори контрастують з експресивністю образів.

 

Тема інтимного досвіду та почуттів, любові та болю, межі та її перетину проходить наскрізною лінією і у поезіях Сергія Жадана. У просторі експозиції вибрані рядки з лірики письменника доповнюють художні роботи, надаючи висловлюванню авторки новий розвиток, а глядачу — новий досвід.

 

«Ми спробували озвучити живопис і візуалізувати поезію. Зв’язок між поезією і живописом відсилає до теорії симультанності, придуманої колись подружжям Делоне, а також їхніх експериментів з формою. Ідея в тому, щоб поєднати різні види мистецтв у моменті — заради синергії, яка дає нове прочитання кожному з авторів та загальному висловлюванню», — пояснює кураторка проєкту Катя Тейлор.

 

Виставка працюватиме у просторі Kooperativ з 15 травня до 20 червня. Час роботи: 11.00 – 19.00.

 

Щоб побачити експозицію, відвідувачам необхідно заздалегідь зареєструватися у формі.

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект