держбюджет

Карандєєв: 466 млн на роботу УІК — це небагато

28.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури й інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в етері на Радіо Культура розповів, що 466 мільйонів гривень, виділених у державному бюджеті на Український інститут книги на УІК, не вистачить на задоволення усіх потреб української сфери книговидання, але бюджет гуманітарної сфери обмежений безпековою ситуацією на фронті.

«Це небагато насправді. Потреби для розвитку сфери книговидання, сфери читання значно більші. Але ми мусимо розуміти, що сьогодні гуманітарна сфера залежна від реальної ситуації на фронті, від нашої безпеки. Ми передбачаємо реалізацію кількох програм», — заявив Карандєєв.

 

Програми Українського інституту книги стосуються видання книжок на державне замовлення, які б ішли на потреби як бібліотек та інших державних інституцій, та програма видання перекладів українською мовою.

 

Програма з видання книжок потребує близько 30 мільйонів гривень.

 

«Сьогодні в побутовому користуванні ми відчуваємо великий дефіцит літератури світових класиків, бестселерів, перекладених українською мовою. Вони до останнього надходили на наш ринок від російських видавництв. Тому державна підтримка цього напряму дозволяє нам, і ми цього року вже це побачили, багато творів літератури перекладати. І не тільки іноземних на українську мову, а й українських іноземними мовами. Ми прагнемо поширювати українські твори доступною мовою для іноземного споживача, щоб світ бачив українську культуру, розумів і сприймав її як повноцінного учасника світових культурних процесів», — заявив Карандєєв.

 

В інтерв’ю він також пояснив роботу сертифікатів на придбання книжок, які діятимуть для тих, кому виповнюється 18.

 

«У законі про підтримку книговидання зазначено, що громадяни України по досягненні певного віку мають право отримати від держави сертифікати на придбання книжок», — зазначив в. о. міністра. Він наголосив, що сертифікати не будуть паперовими, механізм через «Дію» буде більш дієвим.

 

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики сформувало бюджетний запит на 8 мільярдів гривень у 2024 році.

 

Читайте також: Держбюджет-2024: скільки планують виділити на УІК

 

Чільне фото: Ростислав Карандєєв/Facebook