Календар подій

25.04

Київ

14:10 Радіостанції UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

Катерина Калитко презентує поетичну збірку в ефірі двох радіостанцій

25 квітня в ефірі двох каналів Суспільного радіо відбудеться презентація нової поетичної збірки Катерини Калитко «Орден мовчальниць». Презентація пролунає в спеціальному випуску авторської програми Олени Гусейнової «Книжковий топ-7» вже цієї неділі о 14.10 на хвилях UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура. Читомо стане інформаційним партнером заходу.

Поетична збірка «Орден мовчальниць» вийшла у квітні цього року у видавництві «Меридіан Черновіц» й вміщує 80 нових віршів авторки.

 

Коло окреслених питань стосуватиметься зокрема:

  • Мови: як теми і як пошуку. І того, як мова проростає з мовчання, і з голоса.
  • Географії: Поділля як топос у творчості авторки.
  • Жіночого й чоловічого: чи можна висловити відмінність?
  • Імен і людей: до кого і для кого ця книжка.
  • Віршів у пандемічні часи.

 

«Коли думаю про радіопрем’єру і всі майбутні презентації «Ордену мовчальниць» ― чомусь одразу ж думаю і про перформанси Марини Абрамович. Це десь той же рівень відкритості, експерименту над собою та ризику в фіналі. Я завжди була щирою у своїх книжках, але настільки ― вперше. Межовий людський досвід, дивний новий час та велика любов доклалися тут найбільше. І я дуже хвилююся. Добре, що першим виходом на широку аудиторію стане саме радіо ― цей теплий і всюдисущий медіум, що його я слухала в дитинстві, накрившись ковдрою із головою. Можна уявити, що й зараз так», ― зазначила в ексклюзивному коментарі для Читомо Катерина Калитко.

 

Картини до «Ордену мовчальниць» створила українська художниця Катерина Косьяненко, поетичні тексти супроводжуються портретами шести мовчальниць. Головна «мовчальниця» зображена на обкладинці збірки.

 

Катерина Калитко ― відома українська письменниця і перекладачка, авторка семи збірок поезій, а також двох книг короткої прози. Перекладає з балканських мов. Лауреатка премії «Книга року Бі-Бі-Сі», «ЛітАкцент року», володарка Премії міста літератури ЮНЕСКО та багатьох інших відзнак.

 

UA: Українське радіо мовить у Києві на хвилі 105 FM, UA: Радіо Культура — 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект