Kyiv not Kiev

Kiev в англомовній Вікіпедії нарешті перейменували на Kyiv

18.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стаття про столицю України в англомовній Вікіпедії нарешті має назву Kyiv, а не Kiev. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив адміністратор української Вікіпедії Назар Токар.

 

Раніше пріоритетною назвою для англомовного світу, в тому числі – й Вікіпедії, була російська форма Kiev.

 

Ще в липні 2020 року адміністратор української Вікіпедії Антон Процюк пояснював Читомо, що спільнота англійської Вікіпедії спирається на той факт, що поки що більшість авторитетних джерел англійською мовою вживають саме такий варіант.

 

 

Читайте також: Жадан, Фреймут і Саша Грей – кого із авторів шукають в українській Вікіпедії

 

«За результатами довгих обговорень спільнота англійської Вікіпедії встановила, що варіант «Kiev» є досі більш поширеним в англомовних книжках, наукових статтях, медіа та інших авторитетних джерелах. Однак, якщо з часом все більше ЗМІ, міжнародних організацій та інших джерел вживатимуть варіант Kyiv, можна буде перейменувати статтю», – говорив він.

 

Тепер же, після 13 років обговорень, статтю про Київ в англійській Вікіпедії нарешті перейменували.

 

 

За словами Токаря, вона, до речі, має до 120 тис. переглядів щомісяця.

 

Тепер справа за російською Вікіпедією, де з топонімом Україна вживається прийменник «на» («на Украине») замість «в» («в Украине»).

 

Читайте також про те, які прогалини має україномовна енциклопедія, хто працює над її наповненням, як самому стати дописувачем та яких правил слід дотримуватися під час написання статей.