* ESC - закрити вікно пошуку
дослідження
Кількість публікацій у світових ЗМІ про українську війну зменшується — дослідження
14.03.2025
У порівнянні з 2023 роком, кількість публікацій у міжнародних медіа про війну росії проти України зменшилась у 2,5 раза. Про це повідомляється у дослідженні незалежної української організації Brand Ukraine.
«Увага міжнародних медіа до України буде падати. Це те, на що ми можемо вплинути. Ми вважаємо, що має бути активна комунікація, і немає сенсу розвінчувати дезінформацію. Ми завжди виступали за те, щоб проактивно комунікувати наші наративи. Україна пропонує рішення, сценарії, певні дії для міжнародної спільноти», — зазначила голова організації Brand Ukraine Марія Липяцька у коментарі для «Детектор медіа».
За даними Brand Ukraine, найбільше у 2024 році світові медіа писали про військову допомогу Україні. Хоч кількість згадок про це у порівнянні з 2022 роком знизилась, ця тема залишилась провідною для ЗМІ.
Значно знизилась увага до санкцій проти росії — аж у 6 разів та до висвітлення ядерної загрози. За словами дослідників, це свідчить про звикання аудиторії до відповідних наративів.
Поступово згасає інтерес і до гуманітарного висвітлення війни — у 2022 році тема адаптації українських біженців була ключовою у світі, у 2024 цей показник значно знизився.
Варто зазначити, що інтерес світових ЗМІ до України залишається високим, однак зміщується акцент висвітлення. На початку повномасштабного вторгнення світ цікавився бойовими діями, натомість зараз інтегрують у глобальний порядок денний.
Помітним є інтерес до України й поза військовим контекстом. Українське мистецтво, спорт і культурні ініціативи входять у перелік ключових тем, що привертають увагу світової аудиторії. За словами дослідників, це показує, що інтерес до України виходить за межі воєнного наративу — з’являється більше історій про її унікальність та ідентичність.
Повний текст дослідження читайте тут.
Нагадаємо, Читомо публікує огляди статей про Україну, опублікованих в іноземних медіа. Ці огляди допомагають ознайомитися з тим, як світ сприймає події, що відбуваються в нашій країні, і як міжнародні ЗМІ висвітлюють українську тематику. Ознайомлюйтесь з усіма статтями за посиланням.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості