стан книговидання

Книговидавці ЄС у 2021 році заробили понад 20 млрд євро

07.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Загальний прибуток книговидавців Європейського Союзу, отриманий від продажів у 2021 році, склав 23,6 мільярда євро. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP).

 

За його результатами стало відомо, що 2021 року відбулось зростання річного доходу від продажів книг. Якщо у 2020-у він складав 22,2 млрд євро, то у 2021 сягнув 23 млрд. Попереднє падіння прибутків було пов’язане з пандемією Covid-19.

 

Країнами з найпотужнішими книжковими ринками у Європі залишаються Німеччина, Велика Британія, Франція, Іспанія та Італія. Їхня загальна ринкова вартість оцінюється в 36-38 млрд євро.

 

Загалом у 2021 році європейські видавці представили близько 575 000 нових найменувань, що менше порівняно з 2020 роком, здебільшого через зниження активності, викликане пандемією, а також, як припускають у FEP, через спробу раціоналізації виробництва назв. Серед країн, де вийшло найбільше нових назв, Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція.

 

За підрахунками Федерації європейських видавців у книговидавничій галузі ЄС працює понад півмільйона людей.

 

Аналізуючи довгострокові тенденції, FEP зауважує, що пандемія підштовхнула зростання цифрових продажів. Загалом 2021-й був роком «разючого, хоча й нерівномірного відновлення, він також став роком, коли почалася паперова криза, яка матиме вплив на сектор надалі».

 

У підсумковому опитуванні, ініційованому FEP для підбиття підсумків 2021 року, взяли участь 29 національних асоціацій видавців Європейського Союзу та держав-членів Європейської національної зони.

 

Нагадаємо, через санкції ще навесні собівартість книжок у рф зросла на 60%

 

Читайте також: 9 місяців вторгнення: як українські видавці працюють під час війни

 

Чільне фото: Harry George