IBBY

Книжка Марка Лівіна потрапила до каталогу видань для дітей з інвалідністю IBBY

26.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжку Марка Лівіна «Рікі та дороги» включили до престижного міжнародного каталогу IBBY видатних книжок для дітей з інвалідністю. Про це повідомив сам письменник на своїй Facebook-сторінці.

 

«Я зараз дуже щиро радію, тому що це відзнака на найвищому рівні», – зізнався Лівін.

 

Усього до списку потрапило 40 книжок авторів з різних країн світу, зокрема США, Великої Британії, Ірландії, Швеції, Канади та інших.

 

З повним переліком видань можна ознайомитися за посиланням.

 

 

Повість «Рікі та дороги» побачила світ 2017 року у видавництві «Віват». Це історія про 14-річного хлопчика-аутиса Матвія та його рудого собаку Рікі, який допомагає хлопцю зрозуміти себе. Передмову до книжки написав журналіст Андрій Баштовий, ілюстрації створив Євген Величев. Тур на підтримку видання пройшов у 14 містах України. Крім цього, презентації відбулися у Німеччині та Франції, зокрема у Мюнхені, Нюрнберзі, Ганновері, Берліні, Парижі, Ліллі та Бордо.

 

Книжка була відзначена виданнями L’Officiel Ukraine та Charitum. Журнал Cosmopolitan назвав її книжкою тижня. Позитивні відгуки та рейтинги «Рікі та дороги» отримали на ресурсі GOODREADS. Такж книжка потрапила у короткі списки Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2017» в номінації «підліткова література».

 

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (International Board on Books for Young People, IBBY) — заснована 1953 року неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей. Вона складається із понад 70 національних секцій, у тому числі IBBY Канада, IBBY Ірландія, IBBY Австралія, USBBY (США), Українська секція IBBY та ін.

 

Окремий напрямок діяльності ради присвячений дослідженням у сфері літератури для дітей та юнацтва з інвалідністю. Сформовано значну колекцію таких книжок. Кожні два роки організація визначає найцікавіші приклади такої літератури з усього світу та створює каталоги видатних книжок для дітей та юнацтва з інвалідністю.

 

Також перегляньте 6 книжок для дітей із вадами розвитку з колекції IBBY 2017 року та прочитайте уривок із «Рікі та дороги».