Голодомор

Книжка про Голодомор отримала золоту медаль IPPY Awards

06.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжку українсько-австралійської авторки Лесі Мельничук «Holodomor: Silenced Voices of the Starved Children» («Голодомор: приглушені голоси дітей, які голодують») відзначили золотою медаллю премії The Independent Publisher Book Awards (IPPY Awards). Про це повідомляє Ukrainian Institute of America.

 

Це збірка сорока історій, записаних з вуст людей, які особисто пережили український Голодомор 1932-33 років і потім переїхали у Західну Австралію.

 

«Holodomor: Silenced Voices of the Starved Children» вийшла за редакцією докторки філософії Лесі Мельничук-Морган та Філіпа Вебстера у видавництві Carina Hoang Communications (Суб’яґо, Західна Австралія). Книжка побачила світ у жовтні 2018 року.

 

«Текст доповнений репродукціями картин, виконаних у стилі тієї епохи, щоб показати візуальну сторону страшної історії», – йдеться на сайті, присвяченому книжці.

 

 

The Independent Publisher Book Awards (IPPY Awards) – набір щорічних премій для книжок, які побачили світ у незалежних видавництвах. Це найдавніший конкурс для незалежних видавців. Щороку у ньому бере участь близько 2400 видавців англомовного світу.

 

У 2017-му на конкурс надійшло близько 5 тис. видань, медалями відзначили авторів та видавців із 43 штатів Америки, 7 провінцій Канади та 15 інших країн. Книжки, які стали переможцями у 2016, 2017 та 2018 роках, згодом були надруковані в університетських видавництвах Принстона, Стенфорда, Єля, Вісконсина, Айови та ін.

 

Нагадаємо, що минулого року Енн Еплбаум отримала The Duff Cooper Prize та премію Гелбера за книжку «Червоний голод: війна Сталіна проти України».