Book Space

Книжковий фестиваль Book Space оголосив фокус-тему і готується до офлайну

13.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фокусною темою IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space у Дніпрі стане «Нова близькість / New Intimacy», яка виникає на тлі масової ізоляції, закритих кордонів, втрат й тривожної невизначеності. Про це повідомили організатори фестивалю.

 

Цьогоріч Book Space планують провести 3 – 5 вересня в офлайн-форматі.

 

«Нова реальність, що спіткала людство понад рік тому, пробралася у майже всі аспекти нашого існування. Ми інакше думаємо, інакше відчуваємо, інакше працюємо й відпочиваємо. Ми не будуємо далекосяжних планів, ми навіть мріяти стали обережніше.

 

Водночас ці випробування сформували й нові форми людської близькості, яку ми прочитуємо в очах перехожих з-понад захисних масок, в зітханнях сусідів по лікарняному ліжку, у віконечках робочих Zoom зустрічей чи в авторських підписах на книжках, принесених з поштового відділення. Саме про цю нову форму близькості, що граничить з інтимністю, ми й поговоримо цього року», – пояснюють організатори
фестивалю вибір фокус-теми.

У зв’язку з пандемією для подій фестивалю обрали відкриті локації на набережній Дніпра – Фестивальному причалі.

 

«Торік через карантин ми були змушені змінити формат фестивалю, відмовитися від більшості заходів й провести фестиваль в онлайні. Цього ж року вирішили ризикнути – і плануємо офлайн-проведення. Ми заздалегідь обрали локацію, на якій можна буде облаштувати майданчики, що відповідатимуть карантинним вимогам, якщо до вересня вони все ж діятимуть. Це знаменитий Фестивальний причал на набережній Дніпра.

 

Звичайно, ми не виключаємо вірогідність проведення фестивалю і в гібридному чи навіть онлайн-форматах, адже не застраховані від будь-якого розвитку подій. У будь-якому разі дуже важливо, щоб фестиваль відбувся», – зазначають організатори.

 

Програма заходу буде сформована та оприлюднена згодом. Також буде представлена команда, яка цьогоріч організовує фестиваль.

 

Як відомо, книжковий фестиваль Book Space – це найбільша книжкова подія сходу України, перший український книжковий фестиваль із постійним фокусом на інноваціях у книговиданні, що проходить у Дніпрі щороку, починаючи із 2018-го. Організатором події є муніципальна програма «Культурна столиця».

 

Нагадаємо, що 2020 року фестиваль Book Space пройшов 4-5 липня у форматі онлайн-марафону, який тривав 16 годин поспіль. У межах марафону відбулося 15 подій за участю 35 гостей із трьох країн. У кураторських оглядах були презентовані 37 книжкових новинок від 20 українських видавців.

 

Також був проведений конкурс «Книжка майбутнього», який щороку відзначає інноваційні видання на українському книжковому ринку.

 

Раніше кураторка літературних програм та менеджерка по роботі із видавцями на книжковому фестивалі Book Space Алла Рибіцька розповіла Читомо про досвід роботи з інноваційними виданнями, а також – про підсумки однойменного конкурсу у межах програми.

 

Читайте також: Міжнародний фестиваль Book Space у Дніпрі: як це було вперше