* ESC - закрити вікно пошуку
конкурс
Конкурс художнього репортажу «Самовидець» оголосив фіналістів
08.03.2019Журі конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» назвало десяток цьогорічних фіналістів. Про це йдеться у прес-релізі, який отримало Читомо.
До короткого списку 7-го конкурсу увійшли:
- Вікторія Бабій
- Тетяна Гладиш
- Віра Курико
- Владислав Лукащук
- Володимир Молодій
- Світлана Моренець
- Ольга Петренко
- Євгенія Подобна
- Оксана Расулова
- Тетяна Хоронжук.
Також повідомляється, що цього року було вирішено відзначити окремо ще п’ять репортажів, які не увійшли до десятки фіналістів.
Спецвідзнаки від журі отримали:
- За взяття вершин на рівнині: Марина Федоренко «Його гора»
- За любов до міста: Марія Прокопенко «Дозвілля у Горлівці»
- За несподіваний ракурс: Олександра Горчинська «Тарас Григорович Шевченко»
- За найсмачніший репортаж: Ольга Карі «По той бік свята»
- За сміливе ґонзо: Валентин Терлецький «Найдорожче».
Тексти фіналістів, а також тих, хто отримав спецвідзнаки, вийдуть окремою збіркою репортажів у видавництві «Темпора».
Імена трьох переможців стануть відомі на церемонії нагородження, що відбудеться 22 березня у київській книгарні «Є».
Автори найкращих текстів отримають винагороди: І місце — 10 тис. грн, ІІ місце — 7 тис. грн, ІІІ місце — 5 тис. грн.
Усього цього року на конкурс надійшло 97 робіт. Репортажі оцінювало й формувало десятку переможців журі у складі: Єлізавети Гончарової, Олега Криштопи та Марії Титаренко.
Член журі, репортажист, переможець першого «Самовидця», журналіст та письменник Олег Криштопа відзначив, що його приємно вразила географія репортажів.
«Як завжди, багато Донбасу і Криму. Але є також і Сихів, і Чорногорія, і Боснія. Є і Дрезден, і Нью-Йорк – хоча наші, свої. Що ще приємно – нарешті маємо не журналістику, а справді художній репортаж, цікаву документальну прозу. Автори не бояться стилістичних експериментів. Їхні герої оживають – вони, виявляється, не лише дають інтерв’ю, а й розмовляють та ведуть діалоги», — підкреслив він.
У свою чергу членкиня журі, репортажистка, переможниця 4-го «Самовидця», авторка книжки репортажів «Десь поруч війна» Єлізавета Гончарова зізналася, що читати тексти кандидатів було «справжнім задоволенням».
«Майже в кожному знаходились вдалі, «смачні» шматочки, цікаві описи, влучні метафори. Але головне — більшість авторів не уникали гострих і значущих викликів, які постають перед сучасними мешканцями і мегаполісів, і невеличких міст», — наголосила вона.
Членкиню журі, дослідницю нон-фікшн літератури Марію Титаренко автори репортажів здивували не тільки географією, а й розмаїттям перспектив, із яких було описано життя в містах.
«Міста крізь призму дозвілля й роботи, війни й миру, подорожей автостопом і на милицях, археологічних розкопок і псевдоархітектурного «сараїзму», кораблів і велокур’єрів, стріт-фуду й кіно, шахраїв і сексу, парфумів і наркотиків. Міста зі спогадів і снів, пісень і легенд, сповідей і мрій, ізісторичних хронік і судових справ.Надзвичайні хори й соло. Репортажна географія, яка (пере)відкриває справжню Україну», — зазначила Титаренко.
За словами кураторки «Самовидця» Марії Семенченко, на конкурс були надіслані дуже різні тексти – на різні теми, з різними підходами і стилями оповіді.
«Дуже різні автори із різними життєвими і професійними досвідами, які вони вкладають у тексти. Автори, які дозволяють собі більше, і автори, які дозволяють більше своїм героям. Із кожним роком автори вже більше відчувають і розуміють жанр художнього репортажу, все частіше не лише «ковзають» по поверхні, а «пірнають» у тему. А це означає, що за кілька років ми матимемо нові імена в художній репортажистиці», — переконана вона.
Читайте також про торішніх переможців «Самовидця» та актуальні літературні конкурси.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості