Дитяча проза і поезія

100₴

Андрій Тужиков. Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій ґаджет

Тужиков Андрій. Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій ґаджет / Андрій Тужиков; Ілюстрації Наталки Сойко. – Чернівці : Чорні вівці ; Книги – ХХІ, 2018. – 112 с.
ISBN 978-617-614-210-2

Для більшості людей те, що відбувається під корпусом смартфона – справжнісінька «магія». Завдяки цій книзі ви зрозумієте, як працює ця «магія».
Штучний інтелект, нейроінтерфейс, біткоїни, «розумний» будинок, Інтернет речей – історія цих ідей розпочалася дуже давно, коли людство вирішило спростити собі життя і навчитися швидше рахувати та зберігати багато інформації. У цій книзі ми пройдемо цей шлях знову – від азбуки Морзе та радіохвиль до сучасного смартфона у вашій кишені, який має достатньо потужності, щоб спокійно керувати кількома космічними місіями.

Читачі, озирніться довкола! Порахуйте, скільки довкола вас ґаджетів – смартфонів, фітнес-браслетів, лептопів, плеєрів? Скільки людей довкола зараз слухають музику в навушниках, листуються у месенджері? Важко повірити, але бортовий комп’ютер космічних кораблів «Аполлон» працював на частоті лише 2 мегагерци (це в тисячі разів менше, ніж у сучасних ґаджетів), мав 4 кілобайти оперативної і 72 кілобайти постійної пам’яті. Особисто у мене виникає дивне, але водночас величне відчуття від усвідомлення того, що потужності звичайнісінького смартфона, який лежить у мене в кишені, вистачає, аби вивести на орбіту цілий космічний корабель та керувати справжньою дослідницькою місією.

Номер стенду: Галерея № 009

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект