Vivat

Короткометрівка «Сіль для моря» за однойменним романом відтепер у вільному доступі

02.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дебютну стрічку режисерки Сніжани Гусаревич, зняту за мотивами підліткового роману Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий кит», відтепер можна переглянути у відкритому доступі. Про це Читомо повідомили у видавництві Vivat.

Фільм розповідає про 14-літню дівчинку Лізу, яка втратила сестру-близнючку, переїхала до бабусі та намагається знайти друзів в новій школі, але стає об’єктом цькування. У Лізи зав’язуються романтичні стосунки з її однокласником Максом, який пропонує підтримувати спілкування в інстаграмі. Дівчина починає спілкуватися в соцмережі з користувачем під ніком «white_k», який разом з морем стає її єдиним другом та пропонує Лізі перейти межу і стати «сіллю для моря».

 

«Головна ідея фільму — показати сучасним підліткам на прикладі “Сіль для моря”, що вони не самотні, що проблема цькування  вже вирішується на законодавчому рівні, що необхідно говорити про свої проблеми вголос, агресія завжди має причину, однак розірвати коло можна лише за допомогою інших», — повідомляється на сайті творчої команди проєкту.

 

 

 

Ролі у стрічці виконали Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр, Олеся Надєєва.

 

Над картиною працювала жіноча знімальна група: операторка — Тетяна Дуднік, художниця-постановниця — Марія Мойсеєнко, кастинг-директорка — Яна Суська. Продюсерка стрічки — Поліна Герман (кінокомпанія UP UA STUDIO).

 

У 2019 році фільм став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, а вже з 2020 побував на українських та міжнародних кінофестивалях.

 

«Коли почалася робота над фільмом я відчула, що моя історія жива. Ось вони: герої! Ось воно – море! І все це існує (не лише у моїй уяві)! Фільм наче взяв одну ниточку сюжету і потягнув її глибше. Оживив пазлик загальної історії. Показав зі свого, особливого боку. Мені дуже відгукується фінал фільму. Я вдячна Сніжані та команді за цю інтерпретацію “Солі”, бо післясмак дуже довго не відпускає. І ще – тягне прочитати історію повністю!» — розповіла Анастасія Нікуліна.

 

Переглянути стрічку можна за посиланням.

 

Роман «Сіль для моря, або Білий кит» Анастасії Нікуліної вийшов 2017 року у видавництві Vivat. Книжка здобула міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року у номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» за підсумками року премії «Глиняний кіт — 2018».

 

Як повідомлялося, роботу над короткометражним національним фільмом за мотивами книжки «Сіль для моря або Білий кит» закінчили 2021 року.

 

Читайте також: Нічого не пізно і нічого не рано: про що розповідають підліткові романи

 

Чільне зображення: скриншот зі стрічки