Книгарня «Є»

Кожна третя придбана книжка у книгарні «Є» — від українського автора

10.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До початку повномасштабного вторгнення українці купували кожну п’яту книжку від українського автора, а у 2023 році – кожну третю. Про це свідчать дані «Книгарні «Є».

У 2023 році серед українських авторів у «Книгарні «Є» найбільшим попит мали книжки Сергія Жадана, Макса Кідрука й Ілларіона Павлюка. До десятки найпопулярніших авторів увійшли й Юлія Ярмоленко й Галина Вдовиченко.

Попит на твори Івана Багряного зріс удванадцятеро, Підмогильного – удесятеро, Винниченка – удев’ятеро, а Симоненка – увосьмеро. Книжки класиків Тараса Шевченка, Івана Франка й Лесі Українки за 2023 рік купували удвічі-тричі частіше, ніж у 2021 році.

 

 

Продажі поетичних збірок Сергія Жадана й Павла Вишебаби піднялись учетверо.  «Окрім загального зростання попиту на книги, значно підвищилася популярність українських авторів. Ми бачимо подальше зростання попиту на українське», — розповіла директорка зі стратегічного розвитку «Книгарні «Є» Лариса Гужвинська.

 

Окрім того, англомовні книжки також стають популярнішими. У 2023 році книжки англійською купували майже вдвічі частіше, ніж у 2021-му. Загалом англомовні книжки склали 2% від всіх продажів мережі.

 

Найбільше книг купували авторства Агати Крісті. У 2023 році її книг купили майже вдвічі більше, ніж Стівена Кінга чи Джорджа Орвелла. А як порівняти з кількістю продажів за 2021 рік, популярність англійських детективів зросла увосьмеро.

 

Водночас дещо просіла дитяча література. Дитяча проза, яка була найпопулярнішою категорією в 2021 році з показником 10,6%, в 2023 році опустилась на третє місце з 7% від загальних продажів.

 

Як повідомлялося, авдіокнигарня «Абук» зазначили про зростання кількості завантажень більш як удвічі з 2021 року.

 

Читайте також: Як ми читаємо: про що варто задуматись у 2024-му, озираючись на попередні 6 років досліджень

 

Чільне зображення: Pexels