державна мова

Кремінь вимагає демонтувати в Одесі вивіски та рекламу російською мовою

08.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повторно звернувся до міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо необхідності демонтажу вивісок та зовнішньої реклами недержавною мовою. Про це повідомляють на сайті мовного омбудсмена.

У листі омбудсмен вказує на необхідність внесення до правил благоустрою Одеси та інших актів норм про те, що інформація на вивісках, табличках та інших носіях обов’язково має подаватися державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами.

 

«Ще в лютому 2022 року був надісланий відповідний лист щодо необхідності вжиття заходів із недопущення порушення на території міста Одеси вимог Закону в частині розміщення  інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами лише недержавною мовою. Проте станом на сьогодні ні відповіді, ні відповідних дій немає», — зазначив Тарас Кремінь у листі.

 

Він нагадав, що з 16 січня 2020 року відповідно до статті 32 Закону про державну мову вся реклама має бути виконана українською мовою.

 

Однак омбудсмену продовжують надходити численні звернення та повідомлення щодо порушень мовного законодавства в Одесі. Це підтверджує і моніторинг, проведений одеськими активістами, який показав, що зі 150 перевірених ними магазинів, кожен другий порушує мовне законодавство.

 

«Ситуація щодо дотримання мовного законодавства в Одесі вкрай обурлива і несприятлива ще й у світлі того, що влада рф використовує російську мову як один з інструментів геополітичної експансії. Мовне питання є одним із головних у веденні російською федерацією війни проти України. Отже — розміщена з порушеннями зовнішня реклама на вулицях і проспектах наших міст повинна бути прибрана. Це — вимога Закону. Це — вимога часу. Це — одна із запорук перемоги України», — переконаний Кремінь.

 

Нагадаємо, у 2021 році три одеські книгарні порушили закон про функціонування української мови як державної.

 

Раніше Тарас Кремінь наголошував, що топоніми в Україні мають бути державною мовою.

 

Чільне фото: Freepik