КСД

КСД скасувало художню книжку про Бучу після критики соцмереж

01.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля» оголосило, що не видаватиме книжку «Буча. Історія одного полону» Дарини Гнатко. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва.

«Перепрошуємо за те, що зачепили ті незагоєні рани та шрами, які сьогодні завдають усім нам нестерпного болю. Ми визнаємо власні помилки, працюємо над собою та сподіваємося на розуміння, адже у цей складний час усім нам як ніколи потрібна підтримка», – зазначили у видавництві.

 

Книжку позиціюють як «роман-сповідь», «роман-жалоба» та «книга про людські почуття, що проявляються лише під час війни». 

 

Книжка розповідає про доньку київського підприємця, яка на початку повномасштабного вторгнення хоче виїхати за кордон, однак після того, як бачить свідчення звірств окупантів, стає військовою. Книжка художня і не заснована на конкретних реальних подіях та реальних особистостях.

 

«Ще жодну книгу я не писала з таким болем у серці, не плакала так над текстом … “Буча” далася мені нелегко, дуже нелегко, мені боліло майже кожне слово, котре я писала в цьому романі. Боліло за мою рідну й неповторну Україну, котру так глибоко й безжально зранювали вороги, боліло за тих українців, котрим судилося пережити всі жахи цієї війни.Та все ж книга писалася з надією, що прийде день, й Україна переможе, неодмінно переможе, й ніколи більше українці не зазнають, не відчують того жаху, котрий так несподівано прийшов на нашу рідну землю.Але ми не забудемо. Ми не забудемо нічого», — написала авторка на своїй фейсбук-сторінці.

 

Блогери й читачі звинуватили письменницю у спекуляції на тему геноциду та повномасштабної війни.

 

Зокрема проти публікації видання висловився письменник Остап Українець. Він написав: «Без прямого досвіду, доглибного спілкування з носіями прямого досвіду чи дуже ґрунтовного вивчення теми написати її просто не вийде. Белетристика не про чисту емоцію і переживання, вона про динаміку і середовище, в якому розгортається дія. Коли йдеться про реальні, а тим паче геть близькі події — з пальця таке не візьмеш».

 

Гнатко також працює над рукописом «Маріуполь. Історія одного чекання». 

 

Дарина Гнатко (Юлія Іргізова) — українська письменниця, дипломантка літературного конкурсу «Коронація слова». Авторка книжок «Емма. Історія одного падіння», «Лора. Історія одного божевілля», «Радислава. Історія одного кохання» та інших.

 

Нагадаємо, видавництво «Чорні вівці» скасувало вихід дитячої книжки Єлізавети Максименко «Вогонь на Різдво». У 2020 році американське видавництво скасувало публікацію мемуарів Вуді Аллена через скандальну репутацію автора.

 

Зображення: КСД