Вуді Аллен

Видавництво скасувало публікацію мемуарів Вуді Аллена через скандальну репутацію автора

08.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське видавництво Hachette Book Group, яке збиралося видати книжку мемуарів відомого американського кінорежисера Вуді Аллена, скасувало публікацію. Про це повідомляє видання The Guardian.

У видавництві повідомляють, що таке рішення їм далося нелегко, бо книжка вже привернула увагу всього світу, а на мемуари Вуді Аллена очікували чи не всі західні журналісти. У книзі режисер міг не тільки розповісти про своє приватне життя, але й прокоментувати скандальні звинувачення всиновленої доньки про зґвалтування та домагання. Однак саме секс-скандал за участю 84-річного Вуді Аллена і став причиною для критики видавництва Hachette. Щоб не втратити репутацію, видавці відмовились від успішних мемуарів.

 

На рішення видавництва повпливала публічна заява 32-річного журналіста Ронана Ферроу. Він всиновлений син Вуді Аллена та працює на Hachette. У заяві він наголосив, що мемуари зіркового батька не повинні повпливати на хід розслідування щодо насилля у його сім’ї. Слова Ронана Ферроу підтримав і рух #MeToo, який засипав критикою видавців за спробу очистити ім’я Вуді Аллена та публічно представити його історію.

 

«Ми дуже серйозно ставимося до співпраці з авторами, і не відмовляємось від книжок. Ми видали і продовжуватимемо видавати багато інших книг, які мають викликати суперечні думки. Як видавці, ми щодня дбаємо, щоб люди могли почути різні голоси та суперечливі точки зору… Упродовж останніх кількох днів керівництво вело розмови з нашими працівниками. Послухавши різні думки, ми зробили висновок, що публікація буде недоцільною для Hachette», – зазначають представники видавництва.

 

Також у Hachette повідомили, що повернуть усі авторські права на книжку Вуді Аллена.

Презентувати видання планували у квітні цього року.

 

Як відомо, всиновлена донька режисера Ділан заявила, що в 1992 році вона стала жертвою сексуального насилля. Сам Вуді Аллен спростовує ці заяви. Син режисера Мозес публічно звинуватив сестру у брехні. На захист батька стала й інша його всиновлена донька Сун-І Превін.

 

Раніше повідомлялося, що протягом 2018-го року четверо великих американських видавців відмовили відомому режисеру Вуді Аллену в публікації рукопису його мемуарів через контроверсійність постаті автора.

 

Джерело: 24tv.ua