* ESC - закрити вікно пошуку
злочини росії
Культурні пам’ятки продовжують нищити, але деякі вже почали відновлювати
28.05.2022Станом на 27 травня зафіксовано 367 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини, найбільше на Харківщині, Донеччині та Київщині. Дані опубліковані на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Наразі відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині. Інші об’єкти зазнали різних ступенів уражень. Стан 23 залишається невідомим.
Кількість злочинів в областях України: Харківська (96, з них – 79 в Харкові та його околицях), Донецька (75, з них 53 – в Маріуполі), Київська (70, з них – 44 в Бучанському районі).
Також 38 злочинів – у Чернігівській, 26 – в Сумській, 25 – в Луганській, 11 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в Києві та Херсонській області. Крім того, 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях.
Крім того, злочинні дії окупантів спричинили знищення чи руйнування 133 релігійних будівель, з них 49 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Це православні й католицькі храми, протестантські молитовні будинки, мечеті та синагоги.
Наразі в Україні росіяни знищили 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століть, 29 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 74 споруди будинків культури, театрів та бібліотек, пошкоджені й деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.
«Але починаємо роботу із відновлення культурної спадщини вже зараз. Постійно знаходимось в діалозі з міжнародними партнерами, з нашими органами влади та громадами. При кожній зустрічі з міністрами культури іноземних країн пропонуємо їм взяти «під опіку» відновлення якоїсь із пам’яток», – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.
Нагадаємо, що Мінкульт фіксує злочини росіян проти культурної спадщини за посиланням.
Як відомо, станом на 5 травня 2022 року задокументували понад 300 злочинів росіян проти культурної спадщини.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості