Календар подій

«Куць»: світова прем’єра опери для дітей першої української композиторки

Опера для дітей «Куць» (1969-1971) була написана першою українською жінкою-композиторкою Стефанією Туркевич (1898 – 1977) у Великій Британії. Твір раніше ніколи не виконувався. У Чернівцях відбудеться світова прем’єра.

Дослідницею творчості Туркевич є видатна українська музикознавиця, Стефанія Павлишин. Вона 2003 року на запрошення доньок композиторки Марії та Зої приїхала до Кембриджу й опрацювала домашній музичний архів. Результатом вивчення творчості стало видання у 2004 році книги «Перша українська композиторка Стефанія Туркевич-Лісовська-Лукіянович».

 

Привезена дослідницею копія рукопису «Малярська симфонія» («Три симфонічні ескізи») отримала світову прем’єру у 2007 році у виконанні Академічного симфонічного оркестру Чернівецької філармонії під орудою Йосипа Созанського. Оперу ставили в Чернівцях, Києві, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці. Це був один із перших кроків до відкриття симфонічної спадщини маловідомої, незаслужено забутої композиторки, творчість якої у радянські часи опинилася під забороною.

 

У 2017 році за сприяння Стефанії Павлишин та в співпраці з родиною композиторки подружжю Павлу та Лярисі Гуньків вдалось оцифрувати рукописи всієї музичної спадщини Туркевич і повернути в Україну.

 

Рукопис дитячої опери «Куць» був написаний у фортепіанному викладі. Для яскравішого сприйняття твір інструментований Созанським для камерного складу симфонічного оркестру. Світова прем’єра дитячої опери Стефанії Туркевич-Лукіянович «Куць» у Чернівцях стане відкриттям шедевру української музики, написаної для дітей.

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект