Микола Зеров

Київрада перейменувала парк імені Островського на честь Миколи Зерова

02.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київрада перейменувала парк імені Миколи Островського в Солом’янському районі на «Парк імені Миколи Зерова». Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Парк, який перейменували на честь класика української літератури, розташований уздовж Повітрофлотського проспекту між вулицями Солом’янська та Преображенська. та закладений ще у 1961 році. Його площа становить 4,11 гектара.

 

1971-го року радянська влада встановила у парку пам’ятник письменнику Миколі Островському. Зараз він демонтований відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої діяльності».

 

Микола Зеров – український поет, літературознавець, літературний критик, полеміст, лідер неформальної літературної групи «неокласиків», майстер сонетної форми та перекладач античної поезії. 1935-го року Зерова звинуватили у керівництві контрреволюційною терористичною націоналістичною організацією, а згодом і засудили на 10-річне ув’язнення. 1936-го року він відбував заслання в Карелії, під час якого продовжував працювати. Наступного року його та інших діячів української культури розстріляють у селищі Сандармох.

 

Раніше повідомлялося, що у Києві перейменували 5 столичних бібліотек, позбувшись комуністичного минулого.

 

Як відомо, цьогоріч бібліотеку Кропивницького перейменували на честь Володимира Панченка.

 

У листопаді 2019 року в Києві з’явилися вулиці імені Соломії Павличко, Валер’яна Підмогильного, Атени Пашко,  Івана Білика, Гренджі-Донського, Михайла Лучкая, Марусі Чурай тощо.

 

Нагадаємо, що 2018 року у Голосіївському районі Києва також з’явилася вулиця поета Розстріляного відродження, основоположника і теоретика українського футуризму Михайля Семенка.

 

Читайте також: 10 історій про неокласиків, після яких вам захочеться їх почитати