Леонід Фінберг

Леонід Фінберг отримав премію імені Станіслава Вінценза

27.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг отримав Премію імені Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів» 2020 року. Про це повідомили на фейсбук-сторінці форуму «ViaCarpatia».

Премія імені Станіслава Вінценза була заснована у 2018 році для популяризації і відзначення осіб, що роблять великий внесок для культурного і соціального розвитку регіонів. Цьогоріч церемонія нагородження пройшла у межах форуму «ViaCarpatia 2020. Місця української сили» у Львові.

 

«Для мене особисто важливе осмислення життя людей, які долали межі людських можливостей: Тараса Шевченка, Василя Стуса, Лева Жаботинського, Омеляна Ковча, Осипа Мандельштама, Ольгерда Бочковського, Євгена Сверстюка. Вони вже канонізовані, але є і наші сучасники, до текстів яких варто прислухатись», – сказав в урочистій промові Леонід Фінберг.

 

Станіслав Вінценз – польський філософ-гуманіст, письменник та перекладач, який народився та багато років прожив на Івано-Франківщині. Він є автором одного з найґрунтовніших епосів Гуцульщини «На високій полонині».

 

«В Україні Станіслав Вінценз забутий. Наша мета – відновити пам’ять про цього великого чоловіка, письменника та філософа, який понад усе любив українців і цю любов переніс через усе своє життя», – розповів на церемонії вручення премії Микола Княжицький.

 

Також на церемонії Микола Княжицький анонсував вихід мінісеріалу за епосом Вінценза «На високій полонині».

 

У 2018 році лауреатом премії імені Станіслава Вінценза став публіцист, правозахисник Мирослав Маринович, а у 2019 – видавець Іван Малкович.

 

Читайте також: Леонід Фінберг про юдаїку в Україні та майбутнє єврейської громади