кінематограф

«Лінчівський» та «ноллівуд» – нові терміни Оксфордського словника

08.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нова редакція Оксфордського словника міститиме 100 нових слів та фраз, пов’язаних зі світом кінематографу. Про це пише The Guardian.

 

За словами головного редактора Oxford English Dictionary Крейґа Лейленда, у словнику з’являться такі слова , як: «альтманський» (риси, характерні фільмам Роберта Альтмана); «кубрикіанський» (пов’язаний із фільмами Стенлі Кубрика) та «лінчівський» (стиль Девіда Лінча).

 

Також в Оксфордському словнику можна буде натрапити на слова, на кшталт «джей-горрор», «мамблкор» та «ноллівуд», які використовують на позначення окремих типів фільмів.

 

Крім цього, словник міститиме фрази, які походять із фільмів, але давно вже стали загальновживаними. Наприклад, фраза «Більше не в Канзасі» із фільму «Чарівник країни Оз», яку широко використовують із початку 1970-х і яка означає «в дивному або незвичному місці чи ситуацї».

 

Нагадаємо, що словом 2017 року, за версією редакції Оксфордського словника, став youthquake («молодіжний струс»), який означає «політичне пробудження» серед виборців-мілленіалів – покоління, народжених після 1981 року.

 

У 2016 році ним стала лексема post-truth («постправдивий») – прикметник, що позначає обставини, в яких об’єктивні факти менше впливають на формування громадської думки, ніж емоції або особисті переконання.

 

Чільне зображення: Cudoo Blog