Київ

Ліні Костенко пропонують надати статус почесної громадянки Києва

14.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міського голову столиці Віталія Кличка просять надати звання «Почесна громадянка міста Києва» письменниці та поетці Ліні Костенко. Про це повідомили у Київській міській раді.

Клопотання щодо Ліни Костенко подали депутатка Київради Олеся Пинзеник та акторка театру і кіно, Герой України Ада Роговцева.

Як зазначила Олеся Пинзеник, творчість Ліни Костенко зміцнила національну свідомість багатьох поколінь киян та українців загалом. На думку депутатки, поетеса достойна звання «Почесний громадянин міста Києва», зважаючи на її громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та Києва.

 

«Ліна Костенко зробила великий внесок у розвиток української літератури, зміцнивши тим самим авторитет наших митців на світовій арені на роки вперед. Враховуючи її масштабну громадську та письменницьку діяльність, вважаю, що ця видатна українка, жінка-легенда, з якою нам пощастило жити в один час, достойна присвоєння звання “Почесний громадянин міста Києва”. Найкращим стимулом довіри в український дух та непереможність нашої нації в час війни є визнання та можливість брати за взірець видатних людей, таких як Ліна Костенко. Вона власним життям щодня доводить важливість неухильності проукраїнських переконань для спільної перемоги»,  — додала Пинзеник.

 

Серед почесних громадян Києва також є Борис Олійник, Юрій Мосенкіс, Юрій Рибчинський, Тетяна Яблонська, Богдан Ступка, Іван Марчук, Ада Роговцева та інші.

 

Нагадаємо, 2022 року Ліна Костенко отримала орден Почесного легіону в посольстві Французької Республіки у Києві.

 

Читайте також: Створили інтерактивну карту з місцем проживання письменників у Києві

 

Фото: Київська міська рада