ЛітАкцент

«ЛітАкцент року» оголосив переможців

21.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі премії «ЛітАкцент року 2019» визначило цьогорічних лауреатів. Переможців назвали під час урочистої церемонії, що відбулася у київській книгарні Є, повідомляє власна кореспондентка Читомо.

 

  • Номінація «Поезія»: Калитко Катерина. Ніхто нас тут не знає, і ми нікого (Meridian Czernowitz);
  • Номінація «Проза»: Шиян Гаська. За спиною (Фабула);
  • Номінація «Літературознавство, есеїстика й художній репортаж»: Клочко Діана. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (ArtHuss)

 

Спецвідзнаки журі отримали Ія Ківа за «Першу сторінку зими» (Дух і Літера) та Тамара Горіха Зерня за роман «Доця» (Білка).

 

Антипремію «Золота булька» цього року журі вирішило не присуджувати.

 

Нагадаємо, що до короткого списку у номінації «Поезія» потрапили: Калитко Катерина. Ніхто нас тут не знає, і ми нікого (Meridian Czernowitz), Ківа Ія. Перша сторінка зими (Дух і Літера), Лаюк Мирослав. Троянда (Видавництво Старого Лева).

 

Серед фіналістів у номінації «Проза»: Горіха Зерня Тамара. Доця (Білка), Луцишина Оксана. Іван і Феба (Видавництво Старого Лева), Шиян Гаська. За спиною (Фабула).

 

За перемогу у номінації «Літературознавство, есеїстика й художній репортаж» змагалися: Клочко Діана. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (ArtHuss), Криштопа Олег. Останні українці Польщі (Discursus), Нестелєєв Максим. Лабіринти американського постмодернізму (Темпора).

 

У довгому списку премії було 30 видань.

 

Цього року до складу журі увійшли: Богдана Романцова, Роксоляна Свято, Ростислав Семків, Ярослава Стріха і Тетяна Трофименко.

 

Читайте також про лауреатів премії минулого року.