ЛітАкцент

ЛітАкцент зупиняє свою роботу

24.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український літературно-критичний портал «ЛітАкцент» призупиняє свою діяльність. Про це повідомила головна редакторка сайту Ірина Троскот у своєму Facebook. 

«13 років щоденної роботи літературно-критичного порталу, заснованого тоді, коли ще жодного схожого видання в мережі не було, — думаю, не найгірший результат», — розповіла головна редакторка. 

 

Наразі не відомо, чи продовжать підтримку сторінок у соціальних мережах. 

 

З початку 2021 року літературний портал не мав фінансування. Команда ресурсу оголосила збір коштів і мала можливість певний час проплачувати хостинг. 

 

«Водночас зараз є значно актуальніші потреби. Ні, я не про те — література завжди на часі. Але нині із захватом спостерігаю, як зростають колеги, й переконана, що їм вдасться зробити неймовірно багато вартісного й хорошого», — додала Троскот. 

 

«ЛітАкцент» започаткований восени 2007 професором Києво-Могилянської академії Володимиром Панченком за сприяння видавництво «Темпора» і її головної редакторки Юлії Олійник.

На порталі публікували рецензії та огляди українських оригінальних і перекладних видань, репортажі з подій, інтерв’ю з персоналіями тощо.

 

За 13 років на сайті були опубліковані близько 1 тис. 300 рецензій та близько 400 інтерв’ю, а також чимало інших за жанром статей, загальна кількість яких наближається до 18 тис. 

 

Видання щорічно присуджувало літературну премію «ЛітАкцент року».

 

Нагадаємо, що раніше «ЛітАкцент» переформатували сайт через проблему фінансування. На певний час «ЛітАкцент» відмовиться від новин та великої кількості колишніх рубрик. Натомість залишиться дві рубрики: рецензії на книжки сучасних українських письменників і «20-ті LIVE із Яриною Цимбал».

 

Як відомо, друкована газета «День» призупиняє вихід, проте сайт не перестає працювати.