допомога

«ЛітАкцент» переформатовується і потребуватиме підтримки

31.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Із початку 2021 року український літературний портал «ЛітАкцент» не матиме фінансування. Про це повідомляється на сайті видання.

 

Сайт працював із 2007 року завдяки меценатській підтримці видавництва «Темпора». Тепер же його існування залежатиме від доброчинців.

 

За словами головної редакторки видання Ірини Троскот, сайт доведеться переформатувати. На певний час «ЛітАкцент» відмовиться від новин та великої кількості колишніх рубрик. Натомість залишиться дві рубрики: рецензії на книжки сучасних українських письменників і «20-ті LIVE із Яриною Цимбал».

 

«Далі трішки математики: одна рецензія коштує 500 грн. Якщо виставляти на сайт дві рецензії в тиждень, то в місяць ми потребуватимемо близько 5 тис. грн. Вартість однієї статті Ярини Цимбал коштує 1000 грн. Хостинг сайту обходиться у $20 щомісяця, і його оплату я як редакторка залишаю за собою. А також працюватиму на волонтерських засадах, тобто без оплати своєї праці – принаймні в цей кризовий час, до того моменту, коли нам вдасться отримати гранти або знайти будь-яке інше відносно стабільне фінансування. Або й передати в інші надійні руки, які передовсім поділятимуть наші цінності», – розповіла Ірина.

 

Також на сайті з’явилися окремі сторінки українських блогерів, яких можна почути або переглянути на базових ресурсах, але також і на «ЛітАкценті».

 

За 13 років на сайті були опубліковані близько 1 тис. 300 рецензій та близько 400 інтерв’ю з українськими та іноземними письменниками, а також чимало інших за жанром статей, загальна кількість яких наближається до 18 тис. Також видання проводить щорічний книжковий рейтинг «ЛітАкцент року».

 

Усього щомісяця сайт потребуватиме щонайменше 6 тис. грн.

 

Благодійні внески можна здійснити, перерахувавши кошти на картку Приватбанку 5167 9855 6114 2159 (Троскот Ірина Орестівна).

 

Нагадаємо, в мережі триває #благодійнийаукціонЧитомо, до якого долучилися уже понад 100 благодійників.