аукціон

Картина Емми Андієвської й сукня Забужко: як проходить благодійний аукціон Читомо

14.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За перший місяць благодійного аукціону «Читомо», який триває з 12 листопада, до акції долучилися аж 74 благодійники. За продані лоти та прямі пожертви ми отримали понад 65 тис. грн.

 

Серед благодійників, які виставили свої лоти на підтримку «Читомо»: Андрій Кокотюха, Андрій Курков, Андрій Любка, Артемій Кірсанов, Богдан Коломійчук, Богдан Поліщук, Богдана Неборак, Богдана Матіяш, Валентина Вздульська, Василь Карп’юк, Василь Махно, Вікторія Черняхівська, Віталій Запека, Володимир Арєнєв, Галина Вдовиченко, Галина Ткачук, Галя Листвак, Галя Шиян, Ганна Осадко, Дарина Гладун, Елла Євтушенко, Євгенія Чуприна, Іван Андрусяк, Ігор Степурін, Ірен Роздобудько, Ірина Вікирчак, Ія Ківа, Катерина Лебедєва, Катерина Міхаліцина, Кузько Кузякін, Лесик Панасюк, Макс Кідрук, Марія Придьма, Марк Лівін, Маркіян Камиш, Микола Рябчук, Мирослав Маринович, Наталка Сняданко, Оксана Забужко, Оксана Лущевська, Олег Коцарев, Олег Шинкаренко, Олександр Фразе-Фразенко, Олена Захарченко, Ольга Деркачова, Ольга Купріян, Оля Ренн, Петро Яценко, Поліна Городиська, Ростислав Семків, Сашко Бойченко, Сергій Дзюба, Тарас Прохасько, Тетяна Терен, Тетяна Трофименко, Юлія Мусаковська та Ярина Квітка.

 

 

До акції долучилися й видавництва: АССА, Видавництво Львівської політехніки, Видавництво Старого Лева, Ірбіс Комікси, Ранок, Смолоскип, Читаріум, Чорні Вівці, ArtHuss, Terra Incognita, UA Comix та Yakaboo Publishing, а також Art Studio Agrafka, Кіт Інжир, проєкти Літературні прогулянки в Парижі та Рідна колисанка, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука.


«Ми й не уявляли таких фантастичних результатів. Ставили собі за мету максимум 50 учасників за 2 місяці аукціону. Те, що до нас уже доєдналися 70 доброчинців і ще кілька десятків планують це зробити невдовзі, розчулює і вражає», – коментує координаторка аукціону Наталя Корнієнко.

 

Серед проданих лотів: книжки з автографами, раритетні видання, авторські картини, особисті сукні та окуляри, проведення консультацій та лекцій і навіть екскурсія Парижем.

 

 

Найбільший ажіотаж викликала сукня Оксани Забужко. Найвищу ставку на неї зробили в останні 2 хв аукціону і придбали за 9100 грн. Гаряча боротьба тривала за картину Емми Андієвської, яку виставила Тетяна Терен. В результаті її придбали за 7 000 грн. За 6-томник Мирослава Мариновича запропонували аж 5 000 грн. А за ватман, на якому Макс Кідрук розписував дерево героїв роману «Де немає Бога» під час роботи над книжкою, 4 100грн.

 

Ірина Вікирчак для свого лоту роздобула ексклюзивний автограф Нобелівської лавреатки Ольги Токарчук, а Наталка Сняданко пожертвувала архівне видання, що побачило світ майже 20 років тому.

 

Дехто з учасників не обмежується одним лотом і виставляє кілька, як от: Андрій Курков, Галя Шиян, Катерина Лебедєва, Катерина Міхаліцина, Мирослав Маринович, Олена Захарченко, Ростислав Семків, Ярина Квітка, Видавництво Львівської політехніки.

 

 

Рекорди ж за кількістю лотів побили Микола Рябчук та Yakaboo Publishing, що запропонували від себе аж по 10 книжок.

 

За продані лоти та прямі пожертви прихильників Читомо ми отримали 65 тис. 54 грн, що майже покриває наш місячний бюджет. Проте аукціон продовжується і триватиме до 12 січня 2021 року.

 

Доступні лоти від Андрія Кокотюхи, Богдана Поліщука, Богдани Матіяш, Вікторії Черняхівської, Віталія Запеки, Гаськи Шиян, Євгенії Чуприни, Ії Ківи, Ірен Роздобудько, Катерини Лебедєвої, Кузьки Кузякіна, Миколи Рябчука, Олега Шинкаренка, Олександра Фразе-Фразенка, Олі Ренн, Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова, Тараса Прохаська, Юлії Мусаковської, видавництва АССА, Видавництва Львівської політехніки, Ірбіс Коміксів, UA Comix, Yakaboo Publishing, Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука, Рідної колисанки ви можете знайти в соцмережах за тегами #підтримайЧитомо #благодійнийаукціонЧитомо.

 

А вже завтра на нашій сторінці у Facebook шукайте лот від Юрія Андруховича!

 

 

Нагадаємо, що Читомо запустило онлайновий аукціон на підтримку свої діяльності 12 листопада 2020 року. У межах акції на сторінках відомих письменників, видавців, ілюстраторів та інших представників культурної сфери з’являються благодійні лоти. Їх можна придбати, перерахувавши кошти на розвиток нашого медіа.

 

Крім цього, нас можна підтримати напряму в один зі способів:

 

 • переказом на картку Приватбанку: 4149439015239134 (Корнієнко Н.А.)
 • переказом на картку Монобанку: 5375414122544967 (Корнієнко Н.А.) 
 • банківським платежем:
  Громадська організація «Культурно-видавничий проект «Читомо»»
  код ЄДРПОУ 41665276
  р/р: ‎‎UA463206490000026008052760100
  в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
  МФО: 320649
  Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога
 • донейтом на нашому сайті за допомогою платіжної системи LiqPay.

 

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» заснували 2009 року Оксана Хмельовська та Ірина Батуревич. У редакції на волонтерських та зарплатних умовах працює сім осіб, але співпраця ведеться із понад 300 дописувачами, авторами, перекладачами, дизайнерами, ілюстраторами, фотографами та ін.

 

Нагадаємо, що, за результатами дослідження «Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців», Читомо зайняло 9-ту позицію у рейтингу медіа, на які в соцмережах посилаються читачі книжок.