літературний фестиваль

Літмузей Харкова і Жадан проведуть літературний фестиваль у місті

18.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові з 23 по 25 вересня відбудеться літературний фестиваль «П’ятий Харків». Про це повідомив письменник Сергій Жадан у своєму Facebook.

Фестиваль – благодійний, під час подій відвідувачі зможуть зробити донат на підтримку ЗСУ. 

 

Організовують фестиваль Сергій Жадан і Харківський Літературний музей. 

 

«“П’ятий Харків” – це розмова про майбутнє міста, про мрію, про бажання та бачення. Нам здається, що варто говорити про майбутнє саме в ситуації кардинальних культурних і ментальних зрушень, які переживає Україна сьогодні», зазначають організатори. 

 

Метафора «п’ятий Харків» належить лінгвісту, есеїсту, письменнику, а також харків’янину Юрію Шевельову.

 

Мистецька частина на події буде представлена концертами й театральною виставою, і як зазначають на сторінці події: «проведені в загроженому регіоні, – стане своєрідним маніфестом “тих, хто не боїться” (Євген Сверстюк) у місті, яке називають “залізобетон”».

 

На фестиваль приїдуть: письменник Андрій Любка, поет Іван Сенін, журналіст Руслан Горовий, журналіст і поет Дмитро Лазуткін, поетеса Наталка Маринчак, літературний критик Євгеній Стасіневич гурти Ukiez, Kozak System, «Жадан і Собаки», «ТЕЛЬНЮК: Сестри» та інші. 

 

«Широкомасштабне вторгнення рф в Україну 24.02.2022 змінило не лише наше майбутнє, а і наше минуле: більшість українців готові переглянути персональну історичну і культурну пам`ять у контексті нового досвіду війни. Харків був містом транзиту між Україною та росією, і сьогодні як фронтир опинився в ситуації, коли ворожі бомбардування разом із будинками руйнують сталі уявлення про україно-російські стосунки. У ситуації добровільного заперечення старих моделей співіснування саме тут може народитись нова філософська основа архітектури майбутньої держави, прийнятна для більшості українців», додають організатори щодо фестивалю.

Вхід на події фестивалю за попередньою реєстрацію на кожен день окремо: 23 вересня, 24 вересня, 25 вересня. Адресу проведення організатори повідомляють у листі підтвердженні реєстрації. Також планується відеозапис подій.

 

Нагадаємо, що раніше у Мілані скасували виступ гурту Сергія Жадана «Жадан і Собаки» через те, що письменник збирає кошти на підтримку Збройних Сил України.

Читайте також: 13-й Meridian Czernowitz: перший літфестиваль після великого наступу