благодійність

Любко Дереш запустив благодійний продаж своїх ранніх неопублікованих творів за донат

25.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Дня Незалежності України Любко Дереш запустив благодійний продаж своїх ранніх творів, написаних на перших курмах університету. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Придбати за донат можна роман «Наркотичні рослини Східної Европи», а також оповідання «Волосся» і «Потойбічне». Як бонус можна прочитати оповідання «Миротворець», присвячене Робертові Оппенгеймеру.

 

Оповідання «Волосся» (1999). Щопʼятниці кілька старих друзів-лікарів у Нью-Йорку збираються пограти в покер, випити вина та зʼїсти грінок з сиром. Одного зимового вечора один із них, лікар-психіатр, наважується розказати історію про пацієнтку, зустріч із якою ледь не коштувала йому здорового глузду.

 

Оповідання «Потойбічне» (2000). Білл Темпл — звичайний підліток з американського містечка Нортлівен, штат Північна Кароліна. Він готується до екзамену з фізики напередодні літніх канікул та мріє про те, аби запросити на побачення Мерилін, найкрасивішу дівчину в класі, око на яку поклав один із найпідліших хуліганів Нортлівена Боббі Флінт. Ситуація змінюється, коли Білл купує у таємничого продавця електротоварів калькулятор, що здатен переносити людину у часі та просторі. Білл наважується кинути виклик Флінту, коли дізнається, що один зі світів, у які проводить калькулятор — це таємничий берег океану, де живе древнє зло Ктулху.

 

Роман «Наркотичні рослини Східної Европи» (2002). Двоє молодих медиків, Шульц і Бузько, що працюють у провінційній лікарні в Мідних Буках на Галичині, ведуть підпільні контркультурні радіоефіри й досліджують паралельні світи за допомогою хірургічного анестетика кетаміну. Їх поставник, загадковий Доктор, якого Шульц повʼязує із моторошними смертями кількох друзів-музикантів зі Львова, одного разу пропонує Шульцові не тільки кетамін, але й безсмертя. Разом з приходом у містечко Доктора між людьми оселяється зло, а ціною безсмертя може стати життя найрідніших.

 

Оповідання «Миротворець» (2013). Оповідання розповідає про кілька годин із життя Роберта Оппенгеймера перед випробуванням першої атомної бомби, «Трійці», на полігоні в Лос-Аламосі у 1945-му. Поки науковець слідкує за останніми приготуваннями до експерименту, перед його очима пролітає усе життя, сповнене невирішених запитань, повʼязаних із коханням, почуттям обовʼязку та невситними амбіціями. Чи принесе бажані відповіді зустріч із Богом, Великим руйнівником світів, якого він прикликав до розмови своїми дослідженнями? Внаслідок цього діалогу посеред пустелі зміниться не лише Оппенгеймер, але й цілий світ.

 

За донат у розмірі 500 грн можна придбати 2 оповідання + бонусне «Миротворець» або роман. За донат у розмірі 1000 грн можна отримати всі тексти. Реквізити можна знайти на сайті.  Автори обкладинок до текстів — Антон Булах, Вадим Карасьов і Віталій Кравець. Редагувала Наталія Самчук.

 

Механізм оплати — донат на монобанку (реквізити у коментарях). Після цього потрібно надіслати скриншот на пошту Любка Дереша deresh.donate@gmail.com, тексти прийдуть у відповідь на лист у форматі pdf та epub.

 

Отримані кошти підуть на потреби 80-ї ОДШБ (закупівля дронів різного типу за координації Влодка Реланіума) та 215-го батальйону 125 ОБр ТрО за координації Олени Олійник (купівля авто).

 

Нагадаємо, триває благодійний збір для родини Володимира Вакуленка.

 

Читайте також: Любко Дереш про Харківську резиденцію, Сковороду і будинок «Слово»

 

Чільне зображення: фейсбук Любки Дереша