Львівський медіафорум

Львівський Медіафорум та Google створили посібник для медіа

13.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Львівський Медіафорум (LMF) та Google створили посібник для медіа. Його мета – навчити українських журналістів продуктивно використовувати інструменти Google, щоб оперативно відповідати на виклики, які стоять перед редакціями.

«Із початком повномасштабного вторгнення команда Львівського медіафоруму працювала з гуманітарними потребами українських медіа та журналістів, згодом – із запитами щодо стабілізації їхньої роботи. – розповіли Читомо представники LMF. – Поступово нашим фокусом стали розвиток та сталість медіа в час війни, зокрема спроможність видань адаптуватися до нових нестабільних умов, шукати релевантні та ефективні рішення, працювати з наявною та потенційною аудиторіями, мережуватися та глобалізовувати свою діяльність, чому сприятиме розроблений із  Google посібник». 

 

Команда Львівського Медіафоруму уточнила, що робота над посібником тривала протягом трьох місяців. Спочатку LMF разом із Google розробили та запустили програму з 4 тренінгів про інструменти Google News Initiative та Google News Lab для всеукраїнських і нішевих видань.

 

«Під час тренінгів журналісти могли поставити запитання розробникам. У цьому посібнику ми зібрали ключові думки з тренінгів, аби поділитись ними з широкою аудиторією», – додає команда Львівського Медіафоруму.

 

До посібника увійшли рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних досліджень та експертизи фахівців і фахівчинь Google.

 

Посібник складається з чотирьох частин:

  • Як залучати читачів: інструменти від Google News Initiative.
  • Монетизація: нові можливості для збільшення доходів українських медіа.
  • Лайфхаки для роботи з YouTube.
  • Інструменти Google та інші корисні сервіси для верифікації інформації.

 

Щодо його подальшого поширення, то в LMF зауважують, що за роки роботи зібрали чималу базу контактів всеукраїнських, локальних і нішевих медіа, за якою розповсюдять посібник. «Також плануємо декілька точкових співпраць із нішевими виданнями, онлайн-платформами і журналістами», – пояснює команда LMF.

 

Львівський медіафорум закликає поширювати посібник, але робити це свідомо, адже збірка є інтелектуальною власністю ГО Львівський медіафорум. Передрук повного зібрання або його частин можливий з посиланням на першоджерело й автора.

 

Нагадаємо, з минулого року Львівський медіафорум надає підтримку українським редакціям.

 

Читайте також: Імперіалізм та ідентичність: чого ми можемо навчитися у постколоніальних країн

 

Зображення: Львівський медіафорум