бібліотеки

Майже 2,5 тисячі книжок претендують на державну програму поповнення бібліотек

24.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Експертна рада з відбору книжок для здійснення державної бюджетної програми закупівель для поповнення фондів публічних бібліотек розглядає 2 тис. 438 пропозицій. Про це Читомо повідомили в Українському інституті книги.

 

В установі зазначили, що всього до УІК надійшло 2 тис. 779 заявок від 137 видавців. Проте 341 з них не відповідала встановленим правилам, тому не була включена до списку.

 

Поширені помилки, через які книжки не включили до списку: відсутність у авторських договорах опції про виключне майнове право, закінчення терміну дії авторського договору, грубі порушення вимог формування заявки.

 

В інституті нагадали, що на закупівлю книжок в цьому році було виділено 120 млн. грн., у т.ч. кошти на доставку книжок від видавництв до обласних універсальних бібліотек (вартість доставки входить до ціни пропозиції до закупівлі).

 

Закуплені книжки будуть розподілені між публічними бібліотеками. Всього в Україні їх зараз близько 16 тис. 300, 75% яких розташовані у сільській місцевості. Передбачається, що до бібліотек цього року потрапить близько 400-600 назв книжок, сумарним накладом 1 млн примірників.

 

Затверджуватимуть список на засіданні Експертної ради, яке відбудеться 27 жовтня, з 12.00 до 16.00.

 

Ознайомитися із повним переліком пропозицій, враховуючи відхилені, із зауваженнями, можна за посиланням.

 

Нагадаємо, що з 9 по 19 жовтня Український інститут книги приймав пропозиції книжок для поповнення бібліотечних фондів цього року.