Meridian Czernowitz

Meridian Czernowitz оприлюднив програму цьогорічного фестивалю

23.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Стала відомою програма ХІІ Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz. Вона доступна на сайті фестивалю.

Цього року фестиваль відбудеться 3-5 вересня в офлайн-форматі у Чернівцях. Основні локації фестивалю − Центральний палац культури, що на площі Театральній, 5 і Літературний целанівський центр, що на вулиці Кобилянської, 51. Вхід на всі заходи – вільний. Фестиваль відбувається за підтримки Українського культурного фонду та інших партнерів.

3 вересня, п’ятниця

У Літературному целанівському центрі з 10:00 до 10:30 відбудеться кавування з організаторами фестивалю. Після нього − офіційне відкриття, яке модеруватиме Євгенія Лопата.

 

О 12 годині у Німецькому народному Домі розпочнуться поетичні читання за участю німецьких письменників Фархада Шовґі, Крістіана Ленерта. З вітальним словом виступить Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Модерація та переклад – Петро Рихло, Марк Бєлорусець.

 

О 13:15 у церкві «Еммануїл» (колишній кінотеатр «Україна») презентуватимуть грубу книжку короткої прози Тараса Прохаська «Бо є так», модератор – Олександр Бойченко.

 

З 15 години до 16:16 у Центральному палаці культури (колишній Єврейський дім) триватиме публічна дискусія «Україна очима світу крізь призму літератури» за участю Сергія Жадана, Клаудії Дате (Німеччина/онлайн). Модератор – Ігор Померанцев.

 

О 17 годині у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської розпочнуть виставу Хлібне перемир’я» за п’єсою Сергія Жадана. Її ставить Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра, режисер – Стас Жирков.

 

З 20:30 до 21:30 у молодіжному центрі «Резиденція молоді» відбудеться зустріч з учасниками Чернівецької молодіжної поетичної сцени: Тамарою Гаврилюк, Вадимом Германом, Єгором Дьоміним, Андрієм Курановим. Модеруватиме Микита Москалюк.

 

З 22:00 до 23:00 у Центральному палаці культури − зустріч з Ігорем Померанцевим «Поезія – це..?».

 

4 вересня, субота

 

Ранкова кава із Йосифом Зісельсом відбудеться у Літературному целанівському центрі з 10:00 до 10:45. На ній обговорять єврейські та неєврейські питання Чернівців та України.

 

Публічне інтерв’ю із Катериною Калитко триватиме з 11:10 до 11:50. Розмовлятимуть з письменницею про віддаленість від центру та мультикультуральність як причину і фактуру письма на прикладі Чернівців та Вінниці. Подія відбудеться у виїзній студії Радіо Культура біля Літературного целанівського центру, модеруватиме Олена Гусейнова.

 

О 12:30 у Австрійській бібліотеці розпочнуться поетичні читання за участю австрійських письменників: Майї Гадерлап (онлайн), Антоніо Фіана та представника уряду землі Карінтія Удо Пушніга. Модеруватимуть та перекладуть Петро Рихло, Марк Бєлорусець.

 

Презентація нової книжки Анатолія Вишевського та Бориса Брикера «Мы не говорим на идиш» у Центральному палаці культури триватиме з 14:00 до 15:00. Модеруватиме на події Маріанна Гончарова

 

О 15:30 у кіноклубі «RED» покажуть фільм Івана Даніліна «Світлотиск».

 

О 16:10 у виїзній студії Радіо Культура біля Літературного целанівського центру відбудеться публічне інтерв’ю про з Ігорем Померанцевим про письменників, вино і радіо. Модеруватиме Олена Гусейнова.

 

Швейцарські поетичні читання в Обласній науково-медичній бібліотеці почнуться о 17:15. Під час події запланована презентація антології сучасної німецькомовної поезії зі Швейцарії за участю керівниця культурних проєктів Посольства Швейцарії в Україні Оксани Корніцької, письменника Рудольфа Буссманна, Модеруватимуть та перекладуть – Петро Рихло, Марк Бєлорусець, Євгенія Лопата.

 

О 19 годині у Центральному палаці культури розпочнеться презентація дебютної збірки оповідань Романа Малиновського «Солодке життя». Модератор – Юрій Андрухович. Після неї − публічна дискусія «Україна очима світу крізь призму журналістики» за участю Пітера Залмаєва та інших. Модеруватиме Євгенія Лопата.

 

О 22:30 у Будинку Українського радіо розпочнеться перформанс за новим романом Юрія Андруховича «Радіо Ніч», де крім автора виступить Кирило Цуканов («Сон Сови»).

 

5 вересня, неділя

О 12:00 у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука відбудеться показ поетичного відеоперформансу «Знаки літер» (режисер – Алла Заманська). Учасники: Марк Бєлорусець, Алла Заманська, Петро Рихло. Після нього, о 13:30 розпочнуть презентацію нового роману Артема Чеха «Хто ти такий?» та фільму Ірини Цілик «Я і Фелікс» за мотивами роману. Модеруватиме Олександр Бойченко.

 

З 16 до 17 години у Головній синагозі Буковини імені Ісраеля та Зельди Майберг триватимуть ізраїлські поетичні читання за участю Ноам Партом, Томера Дотан-Дрейфуса. Модерація i переклад – Андрій Любка. Вітальне слово – директорки з комунікацій організації «Українсько-єврейська зустріч» Наталія Федущак.

 

 

О 17:30 у Центральному палаці культури розпочнуть публічну дискусію «Україна очима світу крізь призму культурного менеджменту». Учасники: керівник проєкту «Дім Європи» Крістіан Дімер, перший генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко. Модеруватиме Євгенія Лопата.

 

 

З 19 до 20 години у Центральному палаці культури презентуватимуть антологію «Пауль Целан 100» за участю Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Катерини Калитко, Андрія Любки. Модеруватиме Євгенія Лопата. Після неї – поетичні читання нових книжок «Псалом авіації», «Орден мовчальниць», «Похвала діалектиці» за участю Сергія Жадана і Катерини Калитко.

 

Додамо, фокусна тема цьогорічного фестивалю — «Україна очима світу».

 

Читайте також: Підслухане: про що говорили на Meridian Czernowitz письменники, культрегери й організатори