законодавство

Мін’юст перевірятиме репутацію покупців ЗМІ

04.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство юстиції України проводитиме перевірку ділової репутації покупця або потенційного покупця ЗМІ. Зміни про це Кабінет Міністрів України вніс до положення про Міністерство юстиції України.

Зазначається, що це дозволить забезпечити реалізацію Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

 

Також міністр юстиції України Денис Малюська зауважив: «На підставі звернення покупця (потенційного покупця) ЗМІ наше профільне відомство проводитиме перевірку ділової репутації такого набувача. Тобто, буде надаватися оцінка інформації про виявлення відповідності або невідповідності зазначеної особи вимогам Закону про деолігархізацію. Надалі результати такої перевірки надсилатимуться Раді національної безпеки і оборони України та повідомлятимуться відповідному покупцю ЗМІ». 

 

Нагадаємо, що українські видавці закликають президента України Володимира Зеленського підписати закон № 2309-IX, що забороняє імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, продаж книжок авторів-громадян рф та передбачає, що в Україні книжки видаватимуться мовою оригіналу або в перекладі українською чи мовами корінних народів.

 

Як відомо, за даними аналітичного сервісу YouСontrol 7 інформаційних агентств в Україні мають зв’язки з росією, а 4 — з білоруссю. Також серед компаній, що надають послуги з перекладу, зв’язок з росією мають 17 організацій, а з білоруссю — всього 3 підприємства. Щодо інших інформаційних послуг з країною-агресоркою — 65, а з республікою білорусь — 17.