Володимир Зеленський

Видавці закликають Зеленського таки підписати закон про заборону імпорту книжок з рф

18.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські видавці закликають президента України Володимира Зеленського підписати закон № 2309-IX, що забороняє імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, продаж книжок авторів-громадян рф та передбачає, що в Україні книжки видаватимуться мовою оригіналу або в перекладі українською чи мовами корінних народів. Про це ідеться в їхньому спільному зверненні.

 

Видавці наголошують на тому, що з моменту ухвалення закону Верховною Радою минув місяць, а відповідно до частини третьої статті 94 Конституції України не підписаний упродовж 15 днів закон «вважається схваленим Президентом України й має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

 

«Ухвалений Закон дозволяє не лише перекрити ввезення видавничої продукції з росії і білорусі, а й припинити поширення вже ввезених із росії книжок, створити надійний заслін на шляху пропагандистської антиукраїнської літератури з будь-якої держави, а також видання і поширення творів громадян держави-агресора. При цьому останнє стосується саме громадян російської федерації, а не давніших творів російської літератури», — наголосили підписанти звернення.

 

Вони додали, що всупереч твердженням російської пропаганди, цей закон не обмежує видання і розповсюдження в Україні книжок з оригінальними творами російською чи будь-якою іншою мовою.

 

Закон передбачає, що перекладну літературу видаватимуть і розповсюджуватимуть саме українською мовою, або ж будь-якою з мов ЄС чи корінних народів України. «Ця норма ухваленого Закону надзвичайно важлива для нейтралізації спроб Росії захопити український книжковий ринок зсередини, заповнивши його через свої проксі-видавництва російськими перекладами зарубіжної літератури», — зазначили видавці.

 

Підписанти звернення:

 

  • Олександр Красовицький, головний редактор видавництва «Фоліо»;

 

  • Антон Мартинов, директор видавництва «Лабораторія»;

 

  • Юлія Шаволіна, виконавчий директор мережі  «Книгарня “Є”»;

 

  • Іван Малкович, директор видавництва  «А-ба-ба-га-ла-ма-га»;

 

  • Юлія Орлова, генеральна директорка видавництва  «Віват»;

 

  • Мар‘яна Савка, співзасновниця і головна редакторка Видавництва Старого Лева;

 

  • Іван Богдан, генеральний директор Yakaboo.ua.

 

Як повідомлялося, діячі культури, письменники та видавці раніше вже закликали Володимира Зеленського підписати законопроєкти, які регулюють ввезення книжок з росії, друк російських авторів й переклади літератури.

 

Верховна Рада України проголосувала за заборону російської видавничої продукції, а також імпорт  та розповсюдження книжок з рф, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі 19 червня.

 

Чільне фото: pixabay.com