галузь книговидання

Літературна спільнота просить Зеленського підписати закони про книжки

07.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Діячі культури, письменники та видавці закликали президента Володимира Зеленського підписати законопроєкти, які регулюють ввезення книжок з росії, друк російських авторів й переклади літератури, ухвалені Верховною Радою 19 червня. Про це повідомляють на своїх Facebook-сторінках.

 

Законопроєкти №6287 і №7459 сприятимуть тому, що в Україну не ввозитимуть і не продаватимуть книжки російських видавництв, а з 2023 року не видаватимуть книжки авторів-громадян держави-агресора. Зарубіжну літературу з 2023 року видаватимуть в українських перекладах.

 

«Розроблення і ухвалення цих законів стали прикладом плідної співпраці громадського суспільства, представників законодавчої й виконавчої влади, культурних індустрій в інтересах української культури і національної безпеки України, звільнення нашої країни від руйнівних російських впливів», — наголошують в заяві.

 

Крім того, завдяки законопроєктам держава компенсує видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою, а кожна новонароджена дитина і кожна дитина, якій виповниться 14 років, отримає сертифікат на купівлю українських книжок.

 

«Сам факт, що в такій однозначній ситуації, де з одного боку – український інтерес, національна безпека, одностайна підтримка книжкової галузі, суспільства і парламенту, а з іншого – інтереси держави-агресора і її п’ятої колони в Україні, закони досі не підписані, не може не турбувати. Жодні лобісти російських інтересів не повинні мати можливостей гальмувати набуття чинності важливими законами, тим більше – під час війни», — зазначають мистецькі діячі.

 

Відповідну заяву оприлюднили письменниці Оксана Забужко, Галина Крук,  письменник Андрій Кокотюха, актриса Ірма Вітовська, телеведуча, художниця Анжеліка Рудницька, видавці Мар’яна Савка, Олександр Красовицький, Ігор Степурін, історик Володимир В’ятрович, філософ і релігієзнавець Ігор Козловський. Раніше на підтримку пакета законів висловлювалися також відомі поети Сергій Жадан та Іван Малкович.

 

Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за заборону російської видавничої продукції, а також імпорт  та розповсюдження книжок з рф, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі.

 

Раніше в Україні призупинили видачу та дію дозволів на ввезення видавничої продукції з території рф.