бойкот рф

Рада заборонила російські книжки та заявила про підтримку українських

19.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна Рада України проголосувала за заборону російської видавничої продукції та музики, а також імпорт  та розповсюдження книжок з рф, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

За законопроєкти 19 червня проголосували 303 народних депутати, проти – жодного голосу.

 

Крім того, законопроєкт 6287 передбачає державну підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книжок для дітей.

 

Законопроєкт 7459 забороняє імпорт видавничої продукції з росії та Білорусі, продаж книжок авторів – громадян рф, а також передбачає, що в Україні книжки видаватимуться мовою оригіналу або в українському перекладі, а також мовами ЄС і корінних народів України.

 

Законопроєкт 7273-д забороняє концерти російських виконавців в Україні та відтворення їхніх фонограм. Крім того, цей проєкт передбачає підтримку національного музичного продукту, збільшення частки української мови в радіоефірі, стимулювання трансляції україномовних дитячих та освітніх телепрограм.

 

Нагадаємо, що раніше в Україні призупинили видачу та дію дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора. 

 

Як відомо, з 16 липня 2021 року набула чинності стаття 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якою видавці зобов’язані видавати державною мовою не менше 50 відсотків усіх книжкових видань упродовж року.