деколонізація

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

21.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. Про це повідомили на офіційному сайті Мінкульту.

«Це дасть змогу пришвидшити очищення публічного простору від маркерів комуністичного тоталітарного режиму та російської імперської політики. Наступний крок – за органами місцевого самоврядування. Саме вони мають прийняти остаточне рішення про демонтаж та переміщення об’єктів», — зазначив виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв.

 

З реєстру хочуть видалити пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, пам’ятник Щорсу на бульварі Тараса Шевченка, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку, монітор «Железняков» по вулиці Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською у Києві.  Крім того, демонтувти мають пам’ятники Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні, «Україна  визволителям» в Ужгороді і меморіальний комплекс «Борцям революції» в Луганську.

 

Нагадаємо, на Полтавщині позбулися останнього пам’ятника Пушкіну.

 

Читайте також: Як Україна спричинила нову хвилю декомунізації у постсовєцьких країнах

 

Чільне зображення: Мінкульт