деколонізація

На Полтавщині позбулися останнього пам’ятника Пушкіну

21.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Лубнах на Полтавщині демонтували постамент та погруддя російському письменнику Алєксандрові Пушкіну. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

«Комунальники російський імперський маркер перемістили з публічного простору Лубен на тимчасове зберігання до території місцевого комунального житлово-експлуатаційного управління», — повідомила секретарка Лубенської міської ради Маргарита Комарова.

 

За словами Олега Пустовгара, це був останній пам’ятник Пушкіну у Полтавській області, адже у 2022-2023 роках їх демонтували у Кременчуці, селі Біленченківка Гадяцької громади та власне Полтаві. «Попереду перейменування вулиці Пушкіна у Полтаві та ще 17 громадах області. Донедавна на Полтавщині налічувалося 120 об’єктів топонімії, але більшість перейменували після повномасштабного вторгнення росіян-пушкіністів», — додав він.

 

Знесення постаменту відбулося у межах закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Демонтаж провели на підставі колегіального рішення 30 сесії 8 скликання Лубенської міської ради, де визнали пам’ятник Пушкіну символом, що «відображає імперські російські історичні наративи».

 

Нагадаємо, раніше Полтавщина позбулась Пушкіна, Радіщєва та Островського.

 

Читайте також: Як Україна спричинила нову хвилю декомунізації у постсовєцьких країнах

 

Чільна світлина: poltava.to