книговидання

Мінкульт запровадить систему стимуляції споживання культурних послуг

16.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури та інформаційної політики ініціює запровадження системи, яка дозволить українцям отримати сертифікати на придбання книжок, а також культурних і туристичних послуг.

 

Таку ідею презентував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 15 квітня під час наради за участю прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, керівництва Мінфіну, Мінекономіки та Мінцифри.

 

«Програма орієнтована на молодь. Також вона допоможе безпосередньо тим, хто надає послуги у сферах культури, туризму та книговидання. Схожа програма сьогодні діє у Франції та Польщі», – зазначив Ткаченко.

 

Під час наради домовились, що МКІП найближчим часом створить спільну робочу групу, яка визначить KPI, механізм впровадження та логіку державного фінансування.

 

Це дозволить:

 

  • популяризувати культурні послуги, читання та туризм;
  • пом’якшити негативний вплив пандемічної кризи на суб’єкти господарювання;
  • збільшити конкуренцію між ними в боротьбі за споживача і тим самим підвищити якість послуг;
  • підвищити зацікавленість споживача у придбанні культурних чи туристичних послуг;
  • створити базу даних для аналізу, що саме цікавить споживача, якою зможуть користуватися всі учасники програми.

 

Як відомо, нещодавно у Польщі впровадили систему ваучерів на підтримку сімей та туристичної галузі. Вони дозволять отримати допомогу в 500 злотих для понад 6 мільйонів дітей. Ці кошти можна використати на подорожі та відпочинок. Схожі програми діють у багатьох країнах світу, у томі числі й в галузях книгорозповсюдження, театру й інших культурних послуг. Зокрема вони дозволяють студентам та громадянам з низькими прибутками купувати книжки й підручники коштом держави.

 

Раніше повідомлялося, що Український інститут книги 26 березня презентував Стратегію розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія».

 

Нагадаємо, Міністерство культури оголосило про початок відбору кандидатів на здобуття у 2022 році стипендій президента України для молодих письменників і митців.