освіта у війну

Міносвіти порахувало, скільки шкіл опинилися в окупації

19.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

1174 українські школи опинилися в російській окупації. Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в інтерв’ю Суспільному. 

«Вже приходять не поодинокі сигнали з тимчасово окупованих територій, що агресор намагається запровадити із 1-го вересня освітні стандарти за своїми канонами, наративами. Але я знаю лише поодинокі випадки. Якщо взяти, наприклад Херсон, то із 60 директорів шкіл тільки двоє погодились працювати з загарбниками. Більшість шкіл все одно будуть продовжувати освітній процес за українськими стандартами», зауважив міністр. 

 

Шкарлет розповів, що міністерство тримає зв’язок з освітянами на тимчасово окупованих територіях та напрацьовує механізм, щоб зробити освітній процес безпечним.

 

«Є варварські випадки, щодо знищення книжок українською мовою, знищення підручників з історії України. Якщо окупант дійшов до того, що з книжками воює, це ще раз свідчить про якісь психологічно аномальні явища в тих людей, які це допускають», додав міністр. 

 

Крім того, міністр розповів, що 651 000 дітей шкільного віку зараз поза межами України. 

 

Також станом на 17 червня 209 шкіл зруйновані, а 1819 — пошкоджені. 

 

Водночас наразі  29 закладів вищої освіти, 40 закладів фахової передвищої освіти й  65 відокремлених структурних підрозділів вимушені були переїхати через російську агресію.

 

Нагадаємо, що з нового навчального року у Миколаєві повністю заборонять використання російської мови у школах.

 

Як відомо, зі шкільної програми зарубіжної літератури вилучать твори російських і радянських авторів. МОН також планує змінити вимоги щодо методології викладання історії України та всесвітньої історії.

 

Джерело: Суспільне