освіта у війну

У МОН анонсували зміни до шкільних програм з історії й зарубіжної літератури

07.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство освіти і науки змінить шкільні навчальні програми із захисту Вітчизни, зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

 

«Відповідно до наказу МОН, зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати, і ці зміни ми вноситимемо окремими нормативними документами», — зазначив він.

 

Змін зазнають навчальні програми із гуманітарних предметів: зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Зокрема  із програми зарубіжної літератури мають намір виключити роман російського письменника Льва Толстого «Війна і мир».

 

«Усе, що виспівує орківські війська, зникне з програми зарубіжної літератури», — наголосив Вітренко. 

 

За його словами, відомство опрацьовує питання видання нових підручників.

 

МОН також планує змінити вимоги щодо методології викладання історії України та всесвітньої історії.

 

Крім того, планують змінити навчальну програму з предмета «Захист Вітчизни»: до програми додадуть вивчення мінної безпеки та інші практичні аспекти. Посилять і національно-патріотичне виховання.

 

Як повідомлялося, Сергій Шкарлет анонсував перегляд списку творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література», у квітні.

Читайте також: Коли закінчиться російське вторгнення до української шкільної програми