література

Міносвіти оцінить, чи доцільно вивчати російську літературу у школах

14.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство освіти та науки України перегляне список творів російських письменників, які зараз вивчаються у межах шкільного курсу «Зарубіжна література» через збройну агресію росії проти України. Про це повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет в етері національного телемарафону.

«Минулого тижня ми в межах дисципліни «Зарубіжна література» зібрали робочу групу спеціалістів, які чітко оцінять необхідність присутності творів російських авторів», — заявив міністр.

 

За його словами, через збройну агресію росії проти України наратив приналежності до чогось російського викликає в українців внутрішнє обурення та агресію.

 

Шкарлет зазначив, що робоча група перегляне твори, які раніше рекомендували в межах курсу, і критично поставиться до змісту предмету навіть у вибіркових творах, адже деякі з них пропагують ідею нацизму. 

 

«До Гейне та Шиллера нема претензій, вони ж не пропагували ідеї нацизму. У нас є Гоголь. Ми дуже глибоко переглянемо всі твори, які до цього були рекомендовані, та дуже критично поставимося до змісту цього предмету, навіть у вибіркових творах», — сказав міністр освіти та науки.

 

Нагадаємо, що з повномасштабним вторгненням росії в Україну пов’язані й переймеування вулиць. Так, у Києві планують перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро.

 

Як відомо, в Україні запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».