перейменування

У Києві планують перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро

14.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На найближчому засіданні Київської міської ради обговорюватимуть перейменування російських і білоруських топонімів у столиці, а також демонтаж пам’ятників, пов’язаних з рф або Радянським союзом. Про це повідомила депутатка Ксенія Семенова у Facebook та заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко. 

«Міська влада підтримує ініціативи мешканців Києва щодо перейменування пам’ятних знаків, будь-яких назв, пов’язаних із країною-агресором та її союзниками. Тому у Київській міській раді найближчим часом планують перейменувати 15 вулиць та п‘ять станцій київського метрополітену з метою завершення процесу дерусифікації у столиці», повідомив Володимир Бондаренко.

 

Також заступник міського голови зазначає, що наразі секретаріат Київської міської ради опрацьовує подані громадські ініціативи, оскільки такі речі мають відбуватись у правовому полі з погодженням всіх відповідних інстанцій.

 

Найближчим часом на сайті Київської міської ради розмістять офіційний перелік об’єктів із запропонованими варіантами нових назв. Кияни зможуть взяти участь у громадському обговоренні за спрощеною процедурою. 

 

Відомо, що перейменування торкнеться вулиць Московської, Героїв Сталінграда, бульвару Дружби Народів, станцій київської підземки «Героїв Дніпра» та «Мінська». А фактичне фінансування заходів з перейменування вулиць та станцій київського метрополітену буде передбачено в бюджеті міста Києва на наступний рік.

 

Також за словами Семенової, до 1-го травня Київрада прийматиме пропозиції щодо перейменування, а до 9-го травня відбуватиметься онлайн-обговорення.

 

Окрім того, Валентин Майданюк, менеджер у волонтерському русі «Солом’янські котики», створив окрему мапу топонімів у Києві. Вона доступна за посиланням. На ній окремо позначені російські та білоруські топоніми, російські й комуністичні пам’ятники. Найбільше погрудь, меморіалів та пам’ятних дошок зосереджено у центральній частині Києва. 

 

Нагадаємо, що начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський звернувся до міського голови Віталія Кличка з пропозицією перейменувати 5 станцій метрополітену, назви яких стосуються росії чи білорусі.

 

А в Івано-Франківській територіальній громаді перейменували 34 вулиці, серед них вулиці Достоєвського, Чехова та інших російських діячів.

 

Як відомо, у Франківську пропонували перейменувати 15 вулиць, названих на честь російських діячів та історії СРСР. Група громадських діячів пропонує перейменувати й 32 вулиці у Львові.