метро

У Києві пропонують перейменувати 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією та білоруссю

08.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський звернувся до міського голови Віталія Кличка з пропозицією перейменувати 5 станцій метрополітену, назви яких стосуються росії чи білорусі. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

 

Ідеться про станції «Площа Льва Толстого», «Берестейська», «Мінська», «Героїв Дніпра» та «Дружба народів».

 

  • Станція «Площа Льва Толстого» названа на честь російського письменника Льва Толстого. Як зазначають у Вікіпедії, бра і світильники, стилізовані під підсвічники, на станції створюють атмосферу першого балу Наташі Ростової, героїні роману «Війна і мир».

 

  • «Берестейська» — 12-та станція Київського метрополітену.  Назва походить від міста Берестя у складі білорусі та Брест-Литовського проспекту (нині — проспект Перемоги), де розташована станція.

 

  • «Мінська» — 24-та станція Київського метрополітену. Назва станції — від Мінського району (нині — Оболонський) та Мінської площі, названих на честь столиці білорусі.

 

  • «Героїв Дніпра» — 25-та станція Київського метрополітену. Названа за однойменною вулицею та на честь учасників форсування Дніпра і визволення Києва під час німецько-радянської війни.

 

  • «Дружби народів» — 32-га станція Київського метрополітену. Названа за однойменним бульваром, який, своєю чергою, названий на честь допомоги інших радянських республік у відновленні Києва після німецько-радянської війни.

 

«Наші люди укриваються на «Дружби народів», поки ця так звана «дружба народів»вбиває їх земляків, сусідів, родичів та нищить нашу країну. Такого не може бути», — наголосив Брагінський.

 

Він зазначив, що інші назви для станцій обиратиме профільна комісія з питань найменувань спільно з громадськістю.

 

Як відомо, на тих станціях метрополітену, що використовуються як укриття, показують кіно українського виробництва.

 

Нагадаємо, група громадських діячів пропонує перейменувати 32 вулиці у Львові, які названі іменами російських діячів.

 

Чільне фото: Вікіпедія